خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حدود ۶۰ درصد گیلانی ها بیشتر از الگو آب مصرف می‌کنند

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 11:01
رشت- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان گفت: حدود ۶۰ درصد از مشترکین خانگی گیلان بیشتر از الگو آب مصرف می‌کنند.
آب،مشتركين،مصرف،بها،پرداخت،غياثي،قبض،گيلان

علیرضا غیاثی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد از مشترکین خانگی گیلان بیشتر از الگو، آب مصرف می‌کنند، اظهار کرد: با هدف کنترل و مدیریت مصرف و ضرورت برنامه ریزی برای انجام اقدامات پیشگیرانه، طبق ابلاغ وزارت نیرو، تعرفه محاسبه آب بها برای مشترکین پرمصرف به صورت تصاعدی محاسبه می‌شود و درصد افزایش تعرفه برای مشترکین بد مصرف به صورت پلکانی می‌باشد.
مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با تأکید بر لزوم بهینه سازی مصارف آب شرب، افزود: اگر مدیریت مصرف آب اعمال نشود با مشکلات کم آبی روبرو خواهیم شد.
وی همچنین با اشاره به اهمیت پرداخت به موقع قبوض آب بها در ارائه بهتر و مطلوب خدمات رسانی به مشترکین، افزود: به منظور رفاه حال مشترکین درگاه‌های پرداخت آنلاین مانند موبایل بانک، لینک کوتاه موجود در پیامک قبض، سیستم USSDفعال می‌باشد.
غیاثی گفت: مشترکین استان می‌توانند از طریق درگاه کدهای دستوری USSD شرکت علاوه بر خدماتی نظیر دریافت و پرداخت قبض آب بها، ثبت یا حذف شماره همراه مشترک و اعلام رقم کارکرد کنتور، نسبت به اعلام حوادث و فوریت‌های آبرسانی در حوزه آب و فاضلاب بدون نیاز به ماندن در صف انتظار ارتباط با کارشناسان پاسخگو، اقدام کنند.