خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش 60 درصدی خرید تضمینی گندم در چهارمحال و بختیاری

تسنیم | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 10:13
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان چهارمحال و بختیاری از افزایش 60 درصدی خرید تضمینی گندم در استان خبر داد.
استان،گندم،خريد،تضميني،كشاورزان

یزدان یگانگی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد، با اشاره به اجرای خرید تضمینی گندم مازاد کشاورزان در استان، اظهار داشت: از ابتدای تیرماه تا به امروز مجموعا 5 هزار و 400 تن خرید تضمینی گندم در استان صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه این مقدار خرید تضمینی گندم از 5 مرکز خرید در استان بوده است، ادامه داد: نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 60 درصد افزایش خرید تضمینی گندم در استان رخ داده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بیش از 60 هزار تن خرید تضمینی گندم صورت گیرد، مطرح کرد: به کشاورزان و گندم‌کاران عزیز استان توصیه می‌شود گندم مازاد نیاز خود را برای فروش به مراکز معتبر اداره کل غله و تعاون روستایی استان تحویل دهند و از تحویل به دلالان پرهیز کنند.
یگانگی با بیان اینکه رایزنی‌هایی با سایر استان‌ها برای افزایش کیفیت آرد تولیدی استان شده است، خاطرنشان کرد: تلاش شده است مطالبات کشاورزان عزیز در زمینه خرید تضمینی گندم در سریعترین زمان ممکن پرداخت شود.
انتهای پیام/7540