سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عایدی برای خراسان‌جنوبی از صدور حکم

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 09:13
بیرجند_رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: در سال گذشته ۸۷ فقره حکم جایگزین حبس در استان صادر شده و میزان ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از این محل برای آبادانی مناطق محروم هزینه شده است.
حبس،جايگزين،محروم،خريد،عبدالهي،دادگستري،مناطق

محمد جعفر عبدالهی، رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یکی از اقدامات قوه قضائیه احکام جایگزین حبس بوده است.
وی تصریح کرد: جایگزین حبس بدین معنا است که مجازاتی از قبیل حبس که محکوم را در فضایی قرار می‌دهد که از نعمت سرپرستی خانواده خود محروم و آسیب‌های زیادی را در این رهگذر به خانواده وارد می‌کند به جای حبس مجازات‌های جایگزین از نوع جزای نقدی اعمال می‌شود.
رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: این اتفاق در همه استان‌ها وجود داشته و در خراسان جنوبی ظهور و بروز بهتری داشته است.
عبدالهی یادآور شد: در سال گذشته ۸۷ فقره حکم جایگزین حبس در استان صادر شده است.
وی بیان کرد: میزان ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از این راهگذر با صدور جایگزینی حبس برای عمران و آبادانی مناطق محروم اختصاص یافته و هزینه شده است.
رئیس کل دادگستری خراسان‌جنوبی افزود: آنچه در چهارچوبه جزای نقدی ناشی از جایگزین حبس انجام شده شامل خرید ویلچر برای معلولان، خرید تجهیزات پزشکی برای مناطق محروم و دور افتاده و مرزی، گازرسانی و گازکشی مدارس عشایری، کمک برای خرید لوله آبرسانی برای مردم، خرید لوازم‌التحریر برای دانش آموزان، تهیه ۱۲ سری جهیزیه و همچنین توزیع بسته‌های معیشتی برای دانش آموزان و مردم مناطق محروم بوده است.
عبدالهی خاطرنشان کرد: با حکم‌های جایگزین حبس نه تنها آسیب‌هایی متوجه خانواده و فرد محکوم نمی‌شود بلکه از محرومیت‌های استان نیز کاسته می‌شود.