خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مراسم شیرخوارگان حسینی در ۴۰۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود

مهر | استان‌ها | چهارشنبه، 20 تیر 1403 - 09:13
بوشهر- رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، مراسم شیرخوارگان حسینی در ۴۰۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود.
مراسم،برگزار،شيرخوارگان،حسيني،استان

نوشاد نوشادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مردم استان بوشهر با عشق و ارادت فراوان به اهل بیت علیهم السلام مراسم و برنامه‌های متنوعی را در ماه محرم و صفر در شهرها و روستاها برگزار می‌کنند.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های مهم ایام محرم مراسم شیرخوارگان حسینی است که هر ساله در اولین روز جمعه از ماه محرم برگزار می‌شود و امسال نیز این برنامه با شکوه خاصی برگزار خواهد شد.
رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، مراسم شیرخوارگان حسینی به یاد علی اصغر در ۴۰۰ نقطه استان بوشهر برگزار می‌شود.
وی با دعوت از مادران و نوزادان و کودکان برای حضور در این مراسم خاطرنشان کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی برنامه‌ای برگرفته از روز عاشورا است که مادران به نوزادان و طفل‌های خود لباس و سربندهای یا حسین (ع) یا علی اصغر (ع) می‌پوشانند و در این مراسم عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان می‌دهند.
نوشادی تاکید کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی در شهرها و روستاهای مختلف استان برگزار می‌شود و مثل هر سال شاهد حضور پرشور مردم خواهیم بود.