خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعلام جزییات اولین نشست کارگروه حقوقی خانه موسیقی

مهر | فرهنگی و هنری | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 22:19
اولین نشست کارگروه حقوق خانه موسیقی ایران روز شنبه بیست و سوم تیر با موضوع «نظام صنفی موسیقی در ساختار حقوقی ایران» برگزار می شود.
موسيقي،خانه،حقوق،ايران،پژوهشي،حقوقي،همكاري،علمي،مشترك،مجموعه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه موسیقی ایران، اولین نشست کارگروه خانه موسیقی ایران با همراهی مجموعه «حقوق و هنر» ساعت ۱۵ روز شنبه بیست و سوم تیر با موضوع «نظام صنفی موسیقی در ساختار حقوقی ایران» در تالار اجتماعات خانه موسیقی ایران برگزار می شود.
حمید رضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، وحید آگاه عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و کاوه راد مشاور حقوقی خانه موسیقی در این نشست که توسط کارگروه حقوق خانه موسیقی با مسئولیت مارال دهقانی راه اندازی شده، به ارائه نقطه نظراتشان درباره «چالش های جایگاه نظام صنفی موسیقی در ساختار حقوقی ایران» می‌پردازند.
مدیرعامل خانه موسیقی ایران و مجموعه «حقوق و هنر» اسفند ماه سال گذشته به منظور مشارکت و بهره مندی از توانایی های علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی و در راستای مشارکت های حقوقی، فرهنگی و هنری و ترویج و توسعه حقوق و موسیقی تفاهم نامه ای را در خانه موسیقی امضا کردند.
شناسایی «نیازهای پژوهشی خانه موسیقی و همکاری مشترک در اجرای طرح های پژوهشی در چارچوب انعقاد قراردادهای مستقل با نهادها»، «همکاری در چاپ خبرنامه‌ها، گزارش‌های علمی و پژوهشی»، «انجام مطالعات و تألیفات مشترک در زمینه‌های مرتبط با اهداف و رسالت‌های طرفین»، «همکاری در برگزاری مشترک همایش‌ها، میزگردها، سمینارهای علمی، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در زمینه حقوق و موسیقی از جمله مالکیت فکری (حقوق مادی و معنوی)، بیمه و مالیات هنرمندان و تولید و عرضه آثار هنری، قراردادهای مرتبط با موسیقی و دعاوی موسیقی»، «همکاری برای اجرای پروژه مجموعه مصاحبه های تصویری و مکتوب تاریخ شفاهی موسیقی»، «ایجاد بستر مناسب تولید محتوای چندرسانه‌ای متناسب با نیازهای طرفین» از جمله موضوعاتی است که در این تفاهم نامه به امضا رسید.