سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آیا ناتو آماده خروج احتمالی آمریکا در صورت پیروزی ترامپ است؟

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 21:55
ناتو،آمريكا،خروج،پيروزي،بايدن،احتمالي

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی امریکانا در مطلبی با عنوان آیا ناتو آماده خروج احتمالی آمریکا در صورت پیروزی ترامپ است، به مطلب منتشر شده در نشریه «پولیتیکو» و برخی دیگر از رسانه ها پرداخت :
نشریه «پولیتیکو» نوشت: مقامات ناتو نگران شکست جو بایدن در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری آمریکا و پیروزی دونالد ترامپ هستند که مخالف ادامه جنگ اوکراین و ناتو است.
ترامپ قبلاً تهدید کرده بود که در صورت پیروزی، آمریکا را از ناتو خارج خواهد کرد.
یکی از مقامات ناتو گفت که همه امیدوارند بایدن برای یک دوره دیگر رئیس‌جمهور بماند تا از مواجهه مجدد با ترامپ جلوگیری شود، اما این امر تضمین‌شده نیست.
روزنامه تلگراف نیز گزارش داد که دیپلمات‌های اروپایی، کشورهای عضو ناتو را به آمادگی برای خروج احتمالی آمریکا تحت ریاست جمهوری ترامپ ترغیب کرده‌اند.
ترامپ در دوران ریاست جمهوری‌اش ناتو را «منسوخ» توصیف کرده و تهدید به خروج از آن کرده بود.
یکی از دیپلمات‌ها اشاره کرد که اظهارات اخیر ترامپ نشان داد که اعضای ناتو بیش از حد به آمریکا وابسته‌اند و باید برای حفاظت از خود در برابر خطر خروج آمریکا اقدام کنند.
دیپلمات‌ها تأکید کردند که اعضای ناتو باید برای تامین امنیت اروپا پیش‌قدم شوند و برنامه‌ریزی برای این سناریو را از هم‌اکنون شروع کنند.