خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

زمان توقف زائران اربعین در مرزها به 4 ثانیه کاهش می‌یابد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 21:49
رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور، گفت: با راه اندازی طرح سجاد در پایانه های خسروی، شلمچه، چذابه و مرز مهران، زمان توقف زائران به 4 ثانیه کاهش می یابد.
اربعين،زائران،شرفي،قرارگاه،خسروي،گذشته،رئيس،مرزي،مسئولان،تلا ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، محمد شرفی در حاشیه بازدید از مرز خسروی و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پلیس از همان سال گذشته و پایان ماموریت اربعین 1402 اقدامات عملیات و اجرایی خود را برای اربعین 1403 آغاز کرد.
رئیس قرارگاه اربعین فرماندهی انتظامی کل کشور افزود: در همین راستا تمامی اقداماتی که برای تردد هرچه بهتر و ایمن‌تر زائران اربعین بود با شناسایی آسیب‌ها و مشکلات سال‌های گذشته احصا و برنامه‌‌ریزی‌های لازم برای رفع این موارد انجام شد.
شرفی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تلاش خواهیم کرد ماموریت اربعین امسال را بهتر از سال‌های گذشته به انجام برسانیم و خوشبختانه تاکنون همه برنامه‌ها طبق روال و برنامه پیش رفته است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که سعی شد در ماموریت اربعین امسال حتما مدیریت شود موضوع روان سازی ترافیکی بود و تلاش می‌کنیم تا گره‌های ترافیکی جاده‌ها به‌ویژه در نقاط منتهی به پایانه‌های مرزی کاملا برطرف شود.
رئیس قرارگاه اربعین فراجا افزود: در این میان با همکاری دیگر دستگاه‌ها به‌ویژه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، زیرساخت‌های جاده‌ای اصلاح و بهینه سازی شده است و بستر برای ترددهای روان در معابر و راه‌های مختلف برای زائران مهیاست.
شرفی گفت: برای مراسم اربعین امسال تلاش کرده‌ایم تا خدمات گذرنامه‌ای را گسترش داده و علاوه بر تمدید گذرنامه‌های قبلی زائران، گذرنامه‌های زیارتی نیز برای حضور در این مراسم صادر می‌شود.
وی افزود: برای درخواست صدور گذرنامه‌های زیارتی، نیازی به حضور فیزیکی شهروندان در مکان‌هایی مانند پلیس گذرنامه یا پلیس به اضافه 10 نیست و متقاضایان می‌توانند به صورت اینترنتی درخواست خود را ثبت کنند.
رئیس قرارگاه اربعین فراجا تاکید کرد: برای صدور گذرنامه‌های زیارتی توافق لازم با مسئولان کشور عراق نیز انجام شده است و هموطنان برای حضور در این کشور و زیارت اربعین با داشتن این گذرنامه‌ها مشکلی نخواهند داشت
شرفی افزود: اقدام دیگری که اربعین امسال و در تداوم اربعین سال گذشته اجرا می‌شود، راه‌اندازی سامانه سجاد در پایانه‌های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه در کنار پایانه مرزی مهران که سال گذشته نیز در آن اجرا شد است.
وی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سامانه در پایانه‌های مرزی چهارگانه اعلام شده، زمان توقف هر زائر برای کنترل روادید به 4 ثانیه کاهش می‌یابد و همین موضوع می‌تواند کار اعزام زائران را تشریع ببخشد.
رئیس قرارگاه اربعین فراجا گفت: طرف عراقی هم همکاری بسیار خوبی با مسئولان جمهوری اسلامی دارد و در ادامه نیز تلاش می‌کنیم تا از طریق نیروهای مرزبانی فعالیت‌های دیپلماسی خود را با مسئولان کشور عراق افزایش دهیم.
شرفی افزود: تمامی ماموریت‌های مشترک ایران و عراق در اربعین مورد بررسی‌های کارشناسی قرار گرفته است و هر دو طرف کاملا آماده هستند به تعهدات خود عمل کنند.
وی به امکانات ایجاد شده در مرز خسروی اشاره کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنیم زائران گرامی با توجه به ازدحام جمعیتی که در مرز مهران وجود دارد، پایانه خسروی را که از امکانات و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است را برای سفر خود انتخاب کنند.
رئیس قرارگاه اربعین فراجا افزود: همه امکانات و ظرفیت‌هایی که در پایانه مهران وجود دارد در خسروی هم برقرار است و همه مدیران و مسئولان استان کرمانشاه از مدت‌ها قبل شرایط تردد آسان را برای زائران فراهم کرده‌اند.
انتهای پیام/