سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

رفع 16 نقطه حادثه خیز کردستان نیازمند 129 میلیارد تومان است

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 21:31
مدیرکل راهداری کردستان، گفت: رفع 16 نقطه حادثه خیز کردستان نیازمند 129 میلیارد تومان اعتبار است.
استان،تومان،كردستان،معادن،نقطه،اربعين،مديركل،ايمني،محل،اشاره

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، فرزاد حسنی عصر امروز در جلسه شورای ترافیک که در محل سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، با اشاره به کمیسیون راه‌های استان به صورت ماهانه مرتب برگیار و مصوباتی متعددی داشته است، اظهار داشت: 16 نقطه حادثه‌خیز از سال 1402 در استان شناسایی شده که تاکنون 4 مورد انجام، 5 نقطه در حال انجام و 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و 4 نقطه در حال انتخاب پیمانکار و 3 نقطه دیگر هنوز پیمانکارش انتخاب نشده است.
وی گفت: برای رفع 16 نقاط حادثه‌خیز استان 129 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که قرار بود 42 میلیارد تومان آن از طریق فروش اموال باشد اما تاکنون اعتباری جذب نشده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کردستان با اشاره به اینکه اربعین حسینی در پیش‌ است، تصریح کرد: امسال با افزایش دما و سفرها و زائران اربعین حسینی مواجه هستیم، بنابراین باید برنامه‌ریزی و تدابیر ایمنی لازم اندیشیده شود.
وی با اشاره به ضرورت نصب باسکو در معادن و صدور بارنامه افزود: این دستور کار در کمیسیون ایمنی مصوب و مقرر شده که سازمان صمت، معادن را ملزم و میزان و ظرفیت بارها مشخص تا از ضرر و زیان به جاده‌های استان جلوگیری شود.
حسنی درباره اعتبارات اربعین عنوان کرد: امسال به صورت مشخص اعتبار مشخصی تخصیص نیافته است، البته در سال گذشته از محل روکش آسفالت 400 میلیارد تومان اختصاص یافت که امسال به 700 میلیارد تومان افزایش یافت.
مدیرکل راهداری استان کردستان اعلام کرد: همچنین در سال گذشته در بحث ایمنی راه‌ها 122 میلیارد تومان به استان اختصاص یافت که امسال به 200 میلیارد تومان افزایش یافته است.
مدیرکل صمت استان کردستان نیز در این زمینه خاطر نشان کرد: این موضوع در شورای معادن استان مصوب و به خانه معدن و 356 واحد معدنی کردستان، جهت اجرا ابلاغ شده است.
به گفته بختیار خلیقی، تاکنون برخی از معادن از جمله معادن بزرگ نسبت به نصب باسکول در محل بارگیری اقدام کرده و بقیه نیز در حال پیگیری است.
انتهای پیام/481/