خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

276 حلقه چاه غیرمجاز در حال حفر در آذربایجان‌شرقی مسدود شد - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 20:31
مجری طرح احیا و تعادل بخشی آب های زیر زمینی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، گفت: 276 حلقه چاه غیرمجاز در حال حفر در آذربایجان شرقی مسدود شده است.
غيرمجاز،چاه،برداشت،كشاورزي،آب،اسماعيلي،حفر

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، علی اسماعیلی، اظهار داشت: با هدف اجرای طرح تعادل بخشی و حفاظت از آب‌های زیرزمینی، تعداد 56 حلقه چاه غیرمجاز در حال حفر شناسایی و از حفر چاه های غیرمجاز جدید جلوگیری شده است.
وی با بیان اینکه 276 حلقه چاه غیرمجاز در سه ماهه نخست سال مسدود شده، از قلع و قمع 23 استخر غیرمجاز زهکش حاشیه رودخانه‌ها خبر داد.
مجری طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیر زمینی آب منطقه‌ای آذربایجان‌ شرقی با اشاره به جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از 1.5 میلیون مترمکعب آب از منابع زیرزمینی، ادامه داد: با نصب 93 کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز اولویت دار استان، از اضافه برداشت این چاه‌ها جلوگیری به عمل آمده است.
اسماعیلی افزود: برای عملیاتی کردن مدیریت توامان مصرف آب و برق چاه‌های کشاورزی، برق کلیه چاه‌های کشاورزی آذربایجان شرقی تا نیمه اردیبهشت‌ماه قطع بوده که همین موضوع موجب جلوگیری از برداشت بی‌رویه و زودهنگام از چاه‌های کشاورزی در ابتدای سال جاری شده است.
وی با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه مهندسی رودخانه‌ها نیز خاطرنشان کرد: از اهم فعالیت‌های مهندسی رودخانه‌ها و سواحل به‌منظور جلوگیری از آسیب‌ها، خسارات مالی و تلفات جانی، شناسایی 369 مورد تصرفات در حریم و بستر رودخانه‌ها است.
انتهای پیام/