سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

شرکت ماسک اولین ماهواره مخابراتی ترکیه را به فضا پرتاب کرد

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 19:13
شبکه خبری سی بی اس در گزارشی اعلام کرد که شرکت فضایی اسپیس ایکس که متعلق به ایلان ماسک، میلیاردر معروف آمریکایی است، روز دوشنبه اولین ماهواره مخابراتی ساخت ترکیه را به فضا پرتاب کرده است.
تركيه،ماهواره،پرتاب،فضا،ساخت،مخابراتي،فضايي،ايستگاه،هوايي،داخل

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری سی‌بی‌اس در گزارشی اعلام کرد که موشک فالکون 9 شرکت فضایی اسپیس ایکس که متعلق به ایلان ماسک، میلیاردر معروف آمریکایی است، روز دوشنبه اولین ماهواره مخابراتی ساخت ترکیه را به فضا پرتاب کرده است.
بر اساس این گزارش، این ماهواره یک ایستگاه رله قدرتمند برای برقراری ارتباطات امن نظامی در داخل مرزهای ترکیه طراحی شده است و در عین حال خدمات تجاری گسترده‌ای را در سراسر هند، تایلند، مالزی و اندونزی ارائه می‌دهد.
پس از این پرتاب، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در شبکه های اجتماعی گفت: ما همین حالا ماهواره مخابراتی ساخت داخل به نام ترک‌سَت 6A را به فضا پرتاب کرده‌ایم.
وی ادامه داد: ما شاهد افتخار دیگری برای کشور و ملت خود بوده‌ایم، بیش از 81 درصد از زیرسیستم‌ها، ایستگاه‌های زمینی ماهواره‌ای و نرم افزارهای پروژه 6A که برای آینده کشورمان در فضا اهمیت زیادی دارد، توسط ترکیه با منابع ملی تولید شده است.
عبدالقادر اورال اوغلو، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه، نیز در این باره گفت که ترکیه به یک باشگاه انحصاری از 11 کشور ملحق می شود که قادر به ساخت ماهواره‌های ارتباطی با فناوری پیشرفته هستند.
وی پیش از پرتاب این ماهواره در شبکه‌های اجتماعی به زبان ترکی نوشت: Türksat 6A نماد استقلال ما در فضا و اتحاد ما در زمین و آسمان خواهد بود.
بلند شدن این ماهواره از سکوی 40 در ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال (زیرمجموعه نیروی هوایی آمریکا) در ساعت 7:30 بعد از ظهر به وقت محلی با کمی بیش از دو ساعت تاخیر به دلیل شرایط آب و هوایی انجام شد.
انتهای پیام/