خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خیمه بزرگ هنر‌های عاشورایی تهران برپا شد

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 18:43
خیمه بزرگ هنر‌های عاشورایی به مناسبت فرارسیدن ماه عزای اباعبدالله الحسین (ع) و یاران شهیدش در محرم و صفر، در میدان هفتم تیر پایتخت برپا شد.
محرم،خيمه،عاشورايي،نقاشي،پلازاي

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، همزمان با آغاز ماه محرم، خیمه بزرگ هنر‌های عاشورایی برای دومین سال پیاپی در پلازای میدان شهدای هفتم تیر شهر تهران برای برگزاری برخی برنامه‌های فرهنگی در حوزه عاشورا و شهادت امام حسین (ع) برپا شده است.
خیمه هنر‌های عاشورایی که در دهه اول محرم برپا شده است با برنامه‌های متنوعی همچون تعزیه، سرودخوانی، نقالی، مداحی، پارچه‌نویسی و پارچه‌دوزی محرمی به متراژ چهار هزار مترمربع، نقاشی خط با موضوع محرم و غزه بر روی ۱۴ تیغه علامت، نقاشی قهوه‌خانه‌ای با موضوع محرم بر روی چهار بوم نقاشی و آماده‌سازی ۲ نشان حجمی مرغ آمین و اسب ذوالجناح برگزار می‌شود.
برنامه این خیمه بزرگ عاشورایی براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ۱۷ تا ۲۹ تیرماه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۲ شب با برپایی نماز جماعت در پلازای میدان شهدای هفتم تیر برگزار خواهد شد.