خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

استقرار توده هوای گرم و وقوع دمای 50 درجه در خوزستان

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 18:13
اداره کل هواشناسی خوزستان با صدور دومین اطلاعیه نسبت به تدوام استقرار توده هوای گرم و وقوع دمای 50 درجه و بالاتر هشدار سطح قرمز صادر کرد.
درجه،استان،هواشناسي،49،بالاتر،هفته،دماهاي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است؛ تداوم استقرار توده هوای گرم، افزایش دما و وقوع دماهای 49 ، 50 درجه سانتیگراد و بالاتر در اغلب مناطق استان به جز نقاط مرتفع شمالی و شمال شرقی در روز شنبه قابل انتظار است.
مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان دهنده استقرار و تقویت الگوی تابستانه بر روی استان است که سبب وقوع دماهای 49 و 50 درجه و بالاتر از فردا چهارشنبه تا روز شنبه هفته آینده خواهد شد.
محمد سبزه زاری بیان کرد: همچنین امروز سه‌شنبه تا پایان هفته، وزش باد به صورت متوسط تا نسبتا شدید همراه با گرد و غبار موقتی به ویژه در مناطق غرب، جنوب غرب و مرکز پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: در شبانه روز گذشته امیدیه با 48.2 و ایذه با 21.9 درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان و حداکثر دمای اهواز 47 و حداقل 27.9 درجه سانتیگراد گزارش شده است.
اداره کل هواشناسی خوزستان دوشنبه در اطلاعیه‌ای نسبت به استقرار توده هوای گرم و وقوع دماهای 49 و 50 درجه و بالاتر از اواخر هفته در استان هشدار سطح قرمز صادر کرده بود.
این اداره کل در هفته‌های اخیر نسبت به افزایش دمای 49 درجه و بالاتر در برخی نقاط استان هشدار صادر کرده بود که تعطیلی ادارات و کاهش ساعات کاری در برخی روزهای هفته را به دنبال داشت.
انتهای پیام/