خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 03 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جدیت در شناسایی متخلفان تغییر کاربری اراضی آذربایجان شرقی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 18:13
سرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: شناسایی و برخورد به موقع با متخلفان تغییر کاربری غیرمجاز اراضی با جدیت در سر لوحه کاری امور اراضی استان قرار گرفته است.
اراضي،رفع،تأكيد،كشاورزي،توليد،زمينه،قرار

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، علیرضا محمدنژاد داریانی گفت: پیش‌نیاز تأمین امنیت غذایی و تولید غذا، حفظ اراضی است چرا که تولید در اراضی محقق می‌شود که وظیفه سنگینی در این مسیر بر دوش تک تک ماست.
وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: امیدواریم به یکی از عمده دغدغه‌های ریاست سازمان که همانا صدور سند برای اراضی کشاورزی است، جامه عمل بپوشانیم.
سرپرست مدیریت امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی افزود: صدور سند برای اراضی کشاورزی عاملی مهم برای حفظ کاربری کشاورزی اراضی است که امیدوارم فعالیت‌های خوبی که در این زمینه در استان انجام شده، تداوم پیدا کند و سرعت آن نیز افزایش یابد تا بتوانیم تا پایان شهریورماه تعهداتی که در این خصوص داریم را عملیاتی کنیم.
محمدنژاد اضافه کرد: در امور اراضی روش‌های سنتی باید مورد تجدیدنظر قرار بگیرد و فناوری‌ها و دانش جدید در این حوزه مورد بهره‌برداری قرار گیرد تا سرعت و دقت در کارها افزایش پیدا کند.
وی در پایان با تأکید بر اینکه رفع تداخل اراضی نیز همواره از موارد مورد تأکید دولت بوده است، خاطرنشان کرد: رفع تداخل اراضی که براساس قانون رفع موانع تولید، دولت خود را مکلف به انجام آن کرده است وظیفه بسیار سنگینی است و تفسیر و قضاوتی که در این حوزه انجام می‌شود بسیار حساس است و قضاوت‌هایی که در این زمینه انجام می‌شود در معرض نظارت نهادهای بیرونی نیز قرار می‌گیرد و باید همکاران با جدیت تمام در این زمینه نیز فعالیت بیش از پیش داشته باشند.
انتهای پیام/