خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انقلاب اسلامی عدالت‌‌خواهی را جهانی و بین‌المللی کرده است - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 18:13
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: پیام انقلاب اسلامی رساست و عدالت خواهی را جهانی و بین المللی کرده است.
عفاف،حجاب،منكر،معروف،انسان،جامعه،اسلامي،نهي،انقلاب،بيرجند،ان ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی امروز در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یعنی کار کارشناسی در راه حفظ انسانیت انسان که این عالم برای او خلق شده است.
امر به معروف و نهی از منکر یک مسئله فراگیر است که باید به کمک انسان آمد تا دچار آفت و گمراهی نشود.
وی بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست، بلکه در مسائل مختلف شخصی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی، خانوادگی و ...
هم مطرح است و باید مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه این انقلاب معجزه تاریخ است، گفت: دشمن همه کاری کرد تا این انقلاب شکست بخورد اما موفق نشدند چون خدا نخواست.
دولت شهید رجایی و شهید رئیسی خط و نشانی برای تشکیل دولت اسلامی بود و آنهایی که می‌خواهند اینها را محو کنند نمی‌توانند و بی‌خود خودشان را زحمت ندهند، این راه تا آخر می‌رود.
مردم 45 سال برای پایداری انقلاب تلاش کردند و نمی‌شود مردم به کارشان عمل کنند اما مسئولان عمل نکنند.
عبادی اظهار داشت: باید دولت اسلامی تشکیل شود تا جامعه اسلامی و تمدن اسلامی شکل بگیرد.
امر به معروف و نهی از منکر مسئله‌ای فراگیر است و شامل همه امور می‌شود و هر چه با انسانیت ضدیت دارد باید از پیش راه انسان برداشته شود و به هر چه که انسان را کمک می‌کند برای وصول به انسانیت باید به عنوان ابزار در اختیار انسان قرار بگیرد.
عفاف و حجاب یکی از مسائل اولویت‌دار است یعنی زن در جامعه که می‌گوییم مادر، تنها مادر نسبی نیست بلکه جایگاه زن جایگاه مادر از جهت تربیتی، علمی، سیاست، اخلاق و اصالت در خانواده است.
امام جمعه بیرجند با تأکید بر اینکه لیبرال‌های غربی سعی می‌کنند عفاف و حجاب را هدف قرار دهند چون حافظ همه ارزش‌های جامعه و خانواده است، گفت: دشمن در این جهت کارشناسی کرده است.
بنابراین اول جامعه‌ای که به او ظلم شد و خودش متوجه نیست مردم اروپا و امریکاست البته امروز به برکت جمهوری اسلامی بیدار شدند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه دشمنان روی مسئله عفاف و حجاب حساس هستند، گفت: اگر حجاب و عفاف و نتیجتاً خانواده سالم باشد انسان‌ها سالم می‌مانند اما فساد اگر به جامعه زنان رفت بلافاصله بر جوانان و جامعه تأثیر می‌گذارد و بی‌انگیزه و بی‌غیرت می‌شوند.
پیام این انقلاب رساست و عدالت‌‌خواهی را جهانی و بین‌المللی کرده و اربعین دیگر منحصر به مسلمانان و شیعیان نیست و از کشورها مختلف می‌آیند و از کربلا آدرس حضرت مهدی(عج) را می‌خواهند.
انتهای پیام/ 252