خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری یوم‌العباس و یوم‌الزینب امسال

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 17:13
زنجان-شهردار زنجان، از اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه مراسم یوم‌العباس و یوم‌الزینب در محرم امسال خبر داد.
زنجان،اشاره،حضور،ماه،محرم،برگزاري،مجموعه،انتخابات

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا فیروزفر بعد از ظهر سه‌شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه امسال نیز تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم یوم‌العباس و یوم‌الزینب اتخاذ شده است، گفت: در همین راستا هماهنگی لازم برای پشتیبانی از این دو اجتماع بزرگ صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه یوم‌العباس و یوم‌الزینب شناسنامه پایتخت شور و شعور حسینی به شمار می‌رود، افزود: با توجه به اینکه مردم زنجان در ماه محرم به ویژه دهه اول این ماه به صورت خودجوش اقدام به عزاداری می‌کنند، از این رو برای این عزاداری‌ها نیز برنامه‌ریزی داریم.
این مسؤول با یادآوری اینکه تلاش مجموعه شهرداری زنجان این است که مردم این شهر با رفاه کامل در عزاداری‌های ماه محرم حضور داشته باشند، اظهار کرد: انتظار ما از جامعه رسانه زنجان این است که امسال نیز یاری‌گر مجموعه شهرداری در برگزاری برنامه‌های ماه محرم به ویژه دو اجتماع بزرگ یوم‌العباس و یوم‌الزینب باشیم.
شهردار زنجان در ادامه با اشاره به حضور پرشور مردم زنجان در انتخابات ریاست جمهوری و با تاکید بر اینکه حضور باشکوه مردم در این عرصه حاکی از این بود که مردم در تعیین سرنوشت خود دخیل هستند، ادامه داد: این حضور نشان داد که ملت ایران گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بوده و همیشه پرچم ایران را برافراشته نگه خواهند داشت.
فیروزفر همچنین با اشاره به چالش‌های پیش روی مجموعه شهرداری زنجان، از کمبود پیمانکار برای پروژه‌های عمرانی خبر داد و خاطرنشان کرد: متأسفانه به لحاظ پیمانکاران بومی با مشکل جدی مواجه هستیم، با این وجود همه تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا پروژه‌های عمرانی شهری به نحو مطلوب اجرا شود.
مجید ناصحی‌مقدم، رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این جلسه با اشاره با اشاره به حضور حماسی مردم در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، عنوان کرد: خوشبختانه امروز ایران اسلامی در برگزاری رویداد مهمی چون انتخابات به یک الگو در جهان تبدیل شده و این خود حاکی از اقتدار کشور در به نمایش گذاشتن جلوه‌های مردم‌سالاری است.