خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 26 تیر 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تامین آب شرب روستای زعفرانیه شهرستان مهران در دستور کار قرار گرفت

مهر | استان‌ها | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 17:01
ایلام-مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان ایلام گفت: تامین آب شرب روستای زعفرانیه شهرستان مهران در دستور کار قرار گرفته است.
آب،استان،روستاي،فاضلاب،تامين،روستا،اقدامات،شركت

به گزارش خبرنگار مهر، محمد محمدی مدیر عامل آب و فاضلاب ظهر سه شنبه در ادامه بازدیدهای میدانی از شهرستان‌های استان، با سفر به شهرستان مهران و حضور در روستای "سرتنگ زعفرانی" اقدامات آب و فاضلاب استان برای رفع مشکل و تامین آب شرب سالم و بهداشتی این روستا را تشریح کرد.
وی گفت: تقریباً از چهار سال پیش کار ساخت و ساز خانه‌های جدید در این روستای شروع و توسط امور عشایر استان با استفاده از تانکر آبرسان تامین آب می شده است.
محمدی بیان داشت؛ با رایزنی و اقدامات صورت گرفته، تامین آب پایدار این روستا در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان قرار گرفت و این شرکت اقدام به حفر ۱ حلقه چاه با آب دهی ۲/۵ لیتر در ثانیه، اجرای خط انتقال به طول ۳۰۰۰ متر با لوله ۲ اینچ نموده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام افزود: جهت اجرای پروژه آبرسانی به روستای سرتنگ زعفرانیه تا به حال بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه شده که با بهره برداری از آن تعداد ۵۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۲۵۰ نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می‌گردند و در حقیقت نوید پایان عطش در این روستا است.
مدیر عامل آبفای استان در پایان خاطر نشان شد: مطالعات و اقدامات لازم برای احداث مخزن؛ نصب شناور، تامین انرژی برق و احداث شبکه داخلی روستای سرتنگ زعفرانی (به طول بیش از ۶ کیلومتر) نیز در دستور کار قرار دارد.