خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افزایش بی‌سابقه شمار صهیونیست‌های خواهان مهاجرت از اراضی اشغالی

مهر | بین‌الملل | سه شنبه، 19 تیر 1403 - 16:55
منابع عبری اذعان کردند که در برهه اخیر شمار صهیونیست‌هایی که خواهان مهاجرت از اراضی اشغالی به کشورهای دیگر هستند، به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.
اشغالي،اراضي،مهاجرت،ترك،شبكه،جنگ

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه قدس الاخباریه، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد شبکه‌های اجتماعی طی هفته‌های گذشته مملو از پست‌ها و یادداشت‌های شهرک‌نشینان صهیونیست برای دوستان خود بوده است که تصمیم به ترک اراضی اشغالی گرفته‌اند.
این شبکه افزود بسیاری از شهرک‌نشینان گفته‌اند جنگ کنونی که حدود ۱۰ ماه است ادامه دارد و نتایج این جنگ باعث شده تا آن‌ها به فکر ترک اراضی اشغالی بیفتند.
شبکه مذکور اشاره کرد که شرکت اسکوبر طی هفته‌های اخیر اقدام به برگزاری یک نظرسنجی در رابطه با تمایل به مهاجرت به خارج از اراضی اشغالی کرده که نتایج آن حاکی از افزایش دو و نیم برابری تمایل صهیونیست‌ها به مهاجرت است.
به گفته این شبکه، پس از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته طی سه مرحله تمایل شهرک‌نشینان به مهاجرت افزایش یافته است.
شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی بیان کرد که بر اساس آمارها و گزارش‌ها، در مرحله نخست انتشار پست‌ها و یادداشت‌ها در مورد مهاجرت از اراضی اشغالی افزایشی ۷۰ درصدی داشت و در مرحله دوم نیز ر ماه مارس بحث مهاجرت حریدی‌ها مطرح شد و مرحله سوم نیز همچنان ادامه دارد و شهرک‌نشینان بیشتری در حال ترک اراضی اشغالی هستند.
گفتنی است که طبق اعلام ارتش رژیم صهیونیستی، از آغاز جنگ علیه غزه ۵۰۰ هزار شهرک‌نشین صهیونیست اراضی اشغالی را ترک کردند.
این در حالی است که شهر سدیروت نیز که ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد، به طور کامل تخلیه شده و شهرک‌های نزدیک به مرز با لبنان هم تخلیه شده است.
گزارش‌های وزارت مسکن و مهاجرت رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که از آغاز جنگ صدها هزار شهرک‌نشین اراضی اشغالی را ترک کرده و دیگر بازنگشته‌اند.