سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزارت جهاد کشاورزی اجازه صادرات مرغ مازاد را صادر کرد

تسنیم | اقتصادی | سه شنبه، 05 تیر 1403 - 23:49
معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با صدور بخشنامه ای به تاریخ 4 تیرماه، مجوز صادرات گوشت مرغ مازاد بر مصرف استانها را صادر کرد.
مرغ،استانها،بخشنامه،گوشت،جهاد،مجوز،كشاورزي

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم حسن نژاد معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با صدور بخشنامه ای به تاریخ 4 تیرماه، مجوز صادرات گوشت مرغ مازاد بر مصرف استانها را صادر کرد.
در این بخشنامه که خطاب به معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور صادر شده، آمده است: پیرو مجوز شماره 30429 مورخ 12/2/1404و به استناد ابلاغیه شماره 18433/020 مورخ 1/2/1403 وزیر محترم جهاد کشاورزی، به منظور استمرار تولید و حمایت از تولید کنندگان، صادرات مقدار اعلام شده گوشت مرغ مازاد بر مصرف استانها در مجوز فوق الذکر تا اطلاع ثانوی و بدون محدودیت زمانی بلامانع است.
در ادامه این بخشنامه آمده است: با هدف تامین نیاز مصرف کنندگان و کنترل قیمت در بازار داخلی تاکید میگردد با اعلام روسای سازمان جهاد کشاورزی استانها و هماهنگی با دفتر امور طیور این معاونت، استانهایی که قیمت مرغ زنده در آنها به بالاتر از 580 هزار ریال در هر کیلوگرم رسیده است، می بایست انجماد و ذخیره سازی گوشت مرغ در آنها متوقف گردد.
انتهای پیام/