خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اعتراف سازمان ملل به جنایات وحشتناک اسرائیل در غزه

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 05 تیر 1403 - 23:31
یک مقام سازمان ملل با فاجعه بار و رعب آور خواندن اوضاع نوار غزه به سبب جنایات مستمر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این رژیم از تسلیحات انفجاری در مناطق پرجمعیت استفاده و محله های مسکونی را به طور کامل ویران کرده است.
غزه،سازمان،باختري،كرانه،اسرائيل،ملل،جمله،ادامه،نگرانيم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «تور وینسلند» هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در روند به اصطلاح صلح «خاورمیانه» گفت: از خطر تشدید تنش در منطقه به ویژه میان حزب الله و اسرائیل به شدت نگرانیم.
وی با بیان اینکه تشدید نظامی، پیامدهای فاجعه باری برای منطقه به همراه خواهد داشت، افزود تمام طرفها را به اتخاذ گامهای فوری برای آرام کردن اوضاع ترغیب می کنم.
وینسلند در ادامه گفت تاثیرات ویرانگر جنگ بر غیرنظامیان در غزه و بحران بی سابقه انسانی، به شدت نگران کننده است.
وی افزود محدوده مرگ و ویرانی در غزه، فاجعه بار و رعب آور است، اسرائیل از تسلیحات انفجاری در مناطق پرجمعیت استفاده کرده و محله های مسکونی را به طور کامل ویران کرده است.
این مقام سازمان ملل اذعان کرد که تسلیحات انفجاری اسرائیل به بیمارستانها، زیرساختهای شهری، مدارس، مساجد و ساختمانهای وابسته به سازمان ملل خسارت وارد کرده است.
وی افزود این شرایط که بیش از یک میلیون و هفتصد هزار آواره در غزه را تهدید می کند، پایان یابد، هیچ جای امنی در نوار غزه وجود ندارد.
وینسلند اظهار داشت کالاهای اساسی از جمله کمکهای انسانی که اجازه ورود آنها به غزه داده شده، بسیار کمتر از میزان نیازهاست.
وی در ادامه گفت از ادامه گسترش شهرک سازی در کرانه باختری اشغالی از جمله در قدس نگرانیم.
این مقام سازمان درباره اوضاع کرانه باختری اشغالی هم گفت تمام شهرکها در کرانه باختری از جمله در قدس، غیرقانونی بوده و نقض آشکار قوانین بین المللی به شمار می رود.
انتهای پیام/