خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پزشکیان در کرمان: یک نفر به من می‌گوید نمی‌گذارم رئیس‌جمهور شوید

آفتاب | سیاسی | سه شنبه، 05 تیر 1403 - 23:24
مسعود پزشکیان خطاب به هواداران خود در کرمان گفت: با شما و همراهی شما، ایرانی آباد و سربلند می‌سازیم.
پزشكيان،جامعه،علي،سربلند،هواداران،عزت،نخبگان،كرمان،مسعود،قبو ...

پزشکیان در کرمان: یک نفر به من می‌گوید نمی‌گذارم رئیس‌جمهور شوید
مسعود پزشکیان خطاب به هواداران خود در کرمان گفت: با شما و همراهی شما، ایرانی آباد و سربلند می‌سازیم.
مسعود پزشکیان امشب در جمع هواداران خود در محل سالن فجر اظهار کرد: سلام بر شهیدان، بر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، بر سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی، شهید باهنر و زنده‌یاد دعایی.
وی بیان کرد: خیلی جا‌ها این حرف را زده‌ام و الانهم خدمت شما عرض می‌کنم، من هم فردی مثل شما هستم، اگر زیاد از من تعریف کنید، توَهم برم می‌دارد و فکر می‌کنم، کسی شده‌ام، از این رو اگر کاری از دست ما بر بیاید با شما و همراه شما ایران سربلند و آباد را می‌سازیم.
کاندیدای ریاست‌جمهوری ابراز داشت: امروز روز ولایت و غدیر خم بود و نگاه و باور من و اعتقاد من وصیت مولاست، مشکل ما این است به آنچه حضرت علی (ع) و خدا گفته است، عمل نمی‌کنیم و اگر عمل می‌کردیم این بلا‌ها بر سر این جامعه نمی‌آمد.
پزشکیان با نام آوردن از آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی عنوان کرد: باید قدر افرادی که برای این کشور تلاش کرده‌اند را بدانیم و ما آمده‌ایم تا مظلومیت و محرومیت‌ها در جامعه را از بین ببریم و باید کاری کنیم تا حق به حق‌دار برسد.
وی اضافه کرد: نباید اجازه دهیم، عده‌ای خاص قدرت را به‌دست بگیرند و هر کار دل‌شان خواست انجام دهند و از طرف مردم بگویند، مردم این جوری می‌گویند.
پزشکیان افزود: یک نفر به من می‌گوید، نمی‌گذارم رئیس‌جمهور شوید، باید بگویم این مردم هستند که تایید خواهند کرد چه کسی رئیس‌جمهور بشود، آن‌ها تصمیم خواهند گرفت چه کسی جرات دارد به دختران و زنان ما توهین کند.
وی تصریح کرد: حضرت علی (ع) که امام ماست و ما شیعه آن علی (ع) هستیم می‌گوید، دلیل بر اینکه یک حاکمیتی و مسؤولیتی درست یا غلط است این است که مردم پشت سرش چه می‌گویند.
پزشکیان با بیان اینکه حاکمان، خدمتگزاران مردم هستند و اگر مردم آن‌ها را قبول نکنند نباید بر صندلی قدرت بنشینند، بیان داشت: بعضی‌ها تصور می‌کنند، آن‌ها باید برای مردم تصمیم بگیرند، اما با حضور و وجود و مشارکت شما و نخبگان در جامعه تلاش خواهیم کرد تمام گره‌های موجود در جامعه حل شود.
وی متذکر شد: برای من به‌عنوان یک دانشگاهی و ایرانی غیرقابل قبول است که ایران از امارات، عراق، ترکیه و دیگر کشور‌ها عقب بماند و ما باید میدانی برای جوانان‌مان که نخبگان ما و دختران‌مان که آینده‌سازان ما هستند، آماده کنیم که عزت را به جامعه ما برگرداند.
پزشکیان در پایان سخنان خود بر عزت و احترام به توانمندان، معلمان، کشاورزان، دامداران، نیروی انتظامی و بازنشسته‌ها تاکید کرد.