سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

وزیر خارجه آلمان: با راه حل سیاسی می توان به رنج غزه پایان داد

مشرق | بین‌الملل | سه شنبه، 05 تیر 1403 - 22:31
آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان روز سه شنبه در اورشلیم اعلام کرد که تنها یک راه حل سیاسی می تواند برای همیشه به رنج مردم غزه پایان دهد.
رژيم،صهيونيستي،غزه،پايدار،خارجه،آلمان،امنيت،وزير،منطقه،روز،د ...

به گزارش مشرق، وزیر خارجه آلمان همچنین خطاب به حماس گفت: این جنبش اکنون باید با طرح جو بایدن رییس جمهور آمریکا موافقت کند.
اظهارات بائربوک پس از دیدار با اسرائیل کاتس همتای اسرائیلی وی، در اورشلیم و همزمان با انتشار تصاویر روز شنبه که بستن یک فلسطینی مجروح بر روی کاپوت خودروی سربازان رژیم صهیونیستی را نشان می‌دهد، منتشر می شود.
بائربوک ادامه داد: «اقدامات امروز دولت اسرائیل برای امنیت پایدار در آینده تأثیرگذار است.
این اقدامات در مورد سیاست شهرک سازی غیرقانونی و همچنین برای تحقیق قانونی کامل پیرامون حوادثی مانند حادثه اخیر در جنین صدق می کند.
آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان روز گذشته در هشتمین سفر خود به سرزمین‌های اشغالی از آغاز جنگ در غزه، در اظهاراتی با بیان اینکه ایجاد امنیت پایدار برای رژیم صهیونیستی بدون فراهم شدن امنیت پایدار برای فلسطینیان امکان‌پذیر نیست، تاکید کرد: برقراری صلح پایدار در منطقه بدون ایجاد کشور مستقل فلسطین ممکن نیست.
وی همچنین بار دیگر از رژیم صهیونیستی خواست تا در جریان عملیات نظامی خود در نوار غزه، حقوق بشر و قوانین بین‌المللی را رعایت کند و گفت: گزارش‌های مربوط به بدرفتاری نیروهای اسرائیلی با زندانیان فلسطینی نگران‌کننده است.
به نوشته روزنامه فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ، وزیر خارجه آلمان قصد دارد در طول سفر خود به سرزمین‌های اشغالی بار دیگر به دنبال راه کار دو کشوری برای برقراری صلح بین اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها باشد.
با گذشت ۲۶۲ روز از آغاز تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.
رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و تحمیل قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.
رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده باخته و حتی پس از حدود ۹ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه از دست داده است.