سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پنتاگون: به دنبال یافتن راهکاری دیپلماتیک میان حزب الله و اسراییل هستیم

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | سه شنبه، 05 تیر 1403 - 22:00
وزیر دفاع آمریکا از تلاش واشنگتن به منظور یافتن راهکاری دیپلماتیک برای حل اختلاف میان حزب الله و رژیم صهیونیستی خبر داد.
حزب،الله،جنگ،لبنان،صهيونيست،مقامات،رژيم،آويو،تل

رژیم صهیونیستی گرچه تمرکز اصلی خود را بر جنگ غزه متمرکز ساخته است، اما جبهه شمالی این رژیم با لبنان اکنون به کابوسی برای مقامات صهیونیست بدل شده است.
حملات موشکی حزب الله و ناتوانی تل آویو در دفع آن بیش از ۶۰ هزار شهرک نشین صهیونیست مستقر در مرز لبنان را آواره ساخته، موضعی که مقامات صهیونیست آن را برنمی تابند و برای حزب الله خط و نشان می‌کشند.
به گزارش الجزیره، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا امروز (سه شنبه) پیش از آغاز جلسه با یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پنتاگون، اعلام کرد: جنگ همه جانبه میان اسراییل و حزب الله می‌تواند ویرانگر باشد.
از این رو، واشنگتن به دنبال یک توافق دیپلماتیک برای حل و فصل مسئله و بازگشت غیرنظامیان دو طرف به خانه‌های خود در دو سوی مرز است.
آستین در ادامه با تلاش برای مقصر نشان دادن حزب الله و جانبداری از تل آویو، افزود: اقدامات تحریک آمیز حزب الله می‌تواند باعث کشیده شدن اسراییل و مردم لبنان به یک جنگ شود، موضوعی که هیچ کدام از طرفین آن را نمی‌خواهد.
وی بدون اشاره به اقدامات صهیونیست‌ها در ترور مقامات حزب الله و نقض هوایی لبنان، خاطر نشان کرد: وقوع جنگ همه جانبه می‌تواند برای لبنان ویرانگر باشد و غیرنظامیان لبنانی و صهیونیست را در خطر کشته شدن قرار دهد.
دیپلماسی با اختلاف بهترین راهکار برای جلوگیری از تشدید تنش هاست.
از این رو، ما به فوریت به دنبال یافتن یک توافق دیپلماتیک برای بازگرداندن آرامش به مناطق مرزی هستیم.
یوآو گالانت که اکنون در آمریکا به سر می‌برد طی دیدار‌های اخیر خود با مقامات ارشد آمریکایی، به دنبال کسب حمایت هر چه بیشتر واشنگتن از این رژیم برای خارج شدن تل آویو از مخمصه جنگ فعلی است.
مترجم: ابوالفضل هاشمی