سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

اهتمام جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط با کویت

تسنیم | بین‌الملل | سه شنبه، 05 تیر 1403 - 21:31
باقری تقویت اعتماد متقابل را نقطه شروع تعامل میان کشورهای همسایه دانست و تحکیم پیوندهای اقتصادی میان ایران و کویت را لازمه تقویت روابط میان طرفین عنوان و در این راستا بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط با کویت تاکید کرد.
روابط،كويت،ديدار،تقويت،خارجه،علي،ايران،باقري،طرفين،تعامل

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه دیدارها و رایزنی های خود در حاشیه اجلاس مجمع گفتگوهای آسیایی با عبدالله علی الیحیا وزیر امور خارجه کویت دیدار و گفتگو نمود.
باقری در این دیدار از پیام های تسلی بخش مقامات عالیرتبه کویت در پی شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید تشکر و قدردانی کرد.
سرپرست دستگاه دیپلماسی با اشاره به اشتراکات فراوان فرهنگی و روابط نزدیک دو کشور، تعامل و همکاری نزدیک بین ایران و کویت و دیگر کشورهای منطقه را موجب تقویت ثبات و استقرار پایدار در عرصه منطقه دانست.
علی باقری با اشاره به سیاست دولت شهید آیت الله رئیسی در تحکیم روابط با همسایگان بعنوان یک اولویت اصلی در عرصه سیاست و روابط خارجی، تقویت اعتماد متقابل را نقطه شروع تعامل میان کشورهای همسایه دانست و تحکیم پیوندهای اقتصادی میان ایران و کویت را لازمه تقویت روابط میان طرفین عنوان و در این راستا بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط با کویت تاکید کرد.
عبدالله علی الیحیا، وزیر امور خارجه کویت نیز در این دیدار ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای پرواز اردیبهشت، از سابقه تعامل و مذاکرات خود با دکتر امیرعبداللهیان به نیکی یاد کرد.
وی با اشاره به اشتراکات تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی بین دو کشور و مردم، بر آمادگی دولت کویت برای توسعه همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود.
طرفین در این دیدار بر توسعه روابط در تمامی عرصه ها، فعال سازی و تقویت سازوکارهای روابط دوجانبه از جمله کمیسیون مشترک اقتصادی، کمیته سیاسی و کنسولی تاکید کردند.
طرفین در این دیدار همچنین در خصوص برخی موضوعات کنسولی و همکاری‌های دو کشور در مجامع بین المللی رایزنی و تبادل نظر کردند.
انتهای پیام/