سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مناظره خوب؛ مناظره بدون سیاه‌نمایی و تحقیر است - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 18:13
امام جمعه قم گفت: مناظره خوب مناظره ای است که سیاه نمایی، تحقیر و الفاظ خلاف شأن ملت و مسئولان در آن نباشد و توأم با احترام و آگاهی بخشی به جامعه باشد تا موجب خرسندی دشمن نشود.
نعمت،قضايي،امام،اسلامي،بهشتي،قم،شهيد،مسئولان،دستگاه،اشاره،جم ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار قضات و کارکنان اداری سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با تبریک میلاد امام هادی علیه‌السلام گفت: امام هادی (ع) دو میراث گران‌سنگ برای ما گذاشته‌اند که یکی زیارت جامعه کبیره با موضوع امام‌شناسی و دیگری زیارت غدیریه با موضوع امیرالمؤمنین شناسی است.
وی با بیان اینکه امام هادی (ع) امامت را هم در کنار نبوت نعمت الهی می‌دانند، افزود: باید در این دو نعمت بزرگ تأمل کنیم و قدر این دو نعمت را بدانیم؛ زیرا خداوند با بعثت پیامبر (ص) نعمت انزال دین را آغاز کرد و با غدیر و معرفی امام این نعمت را تمام کرد؛ بنابراین قبول‌داشتن امامت و تبعیت از امام است که نعمت دین را بر انسان تمام می‌کند.
امام‌جمعه قم در ادامه با اشاره به 7 تیر و روز قوه قضائیه با بیان اینکه از نظر منطقی و روش صحیح مدیریتی باید دستگاه‌های قضایی همیشه آخر کار وارد عمل شوند، تصریح کرد: دستگاه‌های دیگر باید قبل از دستگاه قضایی منافذ نفوذ و فساد و خطاها را ببندند و در مرحله آخر اگر نشد نوبت به دستگاه قضایی برسد.
وی با بیان اینکه شهید بهشتی از مدیران تراز جمهوری اسلامی بود که باید سبک و روش مدیریتی ایشان الگوی مسئولان و مدیران کشور قرار گیرد، گفت: شهید بهشتی دو ویژگی عمده داشت که یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های ایشان علاوه بر اینکه یک مدیر اجرایی خوب بود؛ نظریه‌پردازی گفتمان انقلاب اسلامی بود؛ زیرا ایشان از بنیان‌گذاران نظام مدیریت تراز اسلامی در جمهوری اسلامی بود.
آیت‌الله سعیدی برخورد باطراوت و شادمانی نسبت به دیگران را از ویژگی‌های شهید بهشتی دانست و افزود: ایشان می‌گوید در دایره مدیریت من اگر کسی بینش اسلامی صحیح و تقوا و اخلاص داشته باشد؛ ولی نسبت به شخص من خوش‌بین نباشد من او را دعوت به کار می‌کنم؛ زیرا قرار نیست من میزان حق و باطل باشم؛ ولی متأسفانه این یک عارضه بدی است که افراد زیادی به آن مبتلا هستند.
وی با اشاره به وصیت امیرالمؤمنین (ع) در لحظات آخر عمرشان به رعایت تقوا و نظم؛ این دو توصیه را از مهم‌ترین موارد تأثیرگذار در زندگی فردی و اجتماعی دانست و افزود: شهید بهشتی از جمله مسئولانی بود که این دو ویژگی را داشت و سایر مدیران و مسئولان در جمهوری اسلامی نیز باید از این دو ویژگی برخوردار باشند.
امام جمعه قم با اشاره به بحث عفاف و حجاب با بیان اینکه اگر خانواده‌ها به فرزندان خود رسیدگی کنند نوبت به نیروی انتظامی و دستگاه قضایی نمی‌رسد، بیان کرد: همه آحاد جامعه نسبت به مفاسد اخلاقی وظیفه دارند و نباید خود را مرخص کنند و بگذارند کار ریشه پیدا کند و بعد به دستگاه قضایی بگویند برخورد کن.
وی با اشاره به سخنان صبح امروز مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قوه قضائیه که فرمودند در مباحثات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای غلبه بر رقیب حرفی زده نشود که ما را دشمن‌شاد کند، تصریح کرد: مناظره خوب مناظره‌ای است که سیاه‌نمایی، تحقیر و الفاظ خلاف شأن ملت و مسئولان در آن نباشد و توأم با احترام و آگاهی بخشی به جامعه باشد تا موجب خرسندی دشمن نشود.
انتهای پیام/