سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تشویق جوانان نخبه به ترک کشور خیانت است

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 18:13
نماینده ولی فقیه در گیلان بر لزوم حمایت مسئولان از نخبگان و استعدادهای برتر تحصیلی تاکید کرد و گفت: تشویق جوانان نخبه به ترک کشور خیانت است.
علم،كشور،علمي،فلاحتي،طيف،گيلان،نماينده،اشاره،درخشان،نخبگان،ت ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در گیلان امروز در دیدار با معاون وزیر و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با تبریک فرارسیدن میلاد امام هادی (ع) و عید سعید غدیر خم با تاکید بر لزوم تمرکز جامعه علمی و نخبگانی برای یافتن راه‌حل‌های علمی مشکلات مختلف در کشور اظهار کرد: ظرفیت نخبگی جوانان می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت کشور و عبور از مرزهای جهانی علم و ایجاد تمدن نوین اسلامی و تحقق آینده درخشان کشور شود.
وی با بیان اینکه در عرصه علم و دانش می‌توان افراد را به سه گروه تقسیم‌بندی کرد، گفت: هدف برخی افراد از تحصیل علم، تنها اخذ یک مدرک دانشگاهی است و این افراد چندان به اصل علم اهمیت نمی‌دهند.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه عده‌ای دیگر، مسئله علم‌اندوزی برایشان بسیار مهم بوده و به دنبال کسب علم و دانش هستند، افزود: این افراد تا پای جان تحصیل می‌کنند و در هر رشته‌ای که باشند؛ مانند فیزیک، شیمی، زیست، جغرافیا، فلسفه، کلام، طب و غیره بسیار فنی و ریزبین می‌شوند که بسیار خوب است.
فلاحتی با اشاره به ویژگی‌های طیف سوم بیان کرد: طیف سوم افرادی هستند که دو ویژگی طیف اول و دوم را دارند اما علاوه بر آن دارای ایده و اراده نیز هستند و تلاش می‌کنند برای رسیدن به تمدن اسلامی در جامعه تحولات بزرگ خلق کنند.
وی با بیان اینکه کشورهای دیگر درصدد جذب طیف دوم و سوم هستند، گفت: تشویق جوانان نخبه به ترک کشور خیانت است.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره نخبگان تصریح کرد: دانشجو نباید سیاست‌زده باشد بلکه باید با سیاست کشور خود آشنایی داشته باشد زیرا آن‌ها از این مملکت رشد می‌کنند و از میز و تخته و معلم و دانشگاه این مملکت استفاده می‌کنند و باید حاصل دستاوردهای علمی خود را برای ارتقای کشور خودشان هزینه کنند.
فلاحتی با بیان اینکه نخبگان فکری و سیاسی و دارای ایده و اراده باید در نظام اسلامی مورد توجه و حمایت و رسیدگی قرار بگیرند، گفت: بعد از انقلاب بیش از 30 هزار فوق تخصص زن در کشور پرورش یافت که بسیاری از آن‌ها به صورت ناشناخته در مراکز بزرگ علمی مانند هوا و فضا مشغول کار هستند.
وی با تاکید بر توجه ویژه به استعدادهای درخشان در کشور افزود: ما حتی باید برای جوانان بی‌سواد و کم سواد هم برنامه داشته باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اهمیت امر پرورش در کنار آموزش گفت: دانشجویان و دانش‌آموزان باید در کنار تحصیل علم به معنویات و مسائل پرورشی نیز توجه کنند و حق استاد و معلم خویش را به جا آورند.
فلاحتی با اشاره به آینده ایران و ضرورت پیشتازی در عرصه علم جهانی بیان کرد: اکنون ایران پیشرفت‌های شایانی در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه‌های هوا و فضا کسب کرده و با دنیا از سر قدرت و علم گفتمان می‌کند؛ اگر نخبگان جوان میهن به این افق روشن چشم بدوزند، حرکت علمی آن‌ها جهت گیری درست خواهد داشت و مشکلات نیز رفع خواهد شد.
انتهای پیام/