سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سیلاب در روستاهای کلات/ جاده 4 روستا مسدود شد

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 18:13
فرماندار کلات گفت:سیل به روستاهای شهرستان کلات خراسان رضوی آسیب رساند و جاده 4 روستا مسدود شد.
وزش،باد،شهرستان،رگباري،شرب،هواشناسي،بارش،آب،كلات،سيلاب

علی صلاحی، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد اظهارداشت: سیلاب موجب آسیب دیدن شبکه آب شرب سه روستا و شهر زاوین شد که عوامل فنی آبفای شهرستان تا پیش از تخلیه مخازن آب شرب این مناطق، مشکل را برطرف خواهند کرد.
وی افزود:جاده های چهار روستا در مسیر مومن آباد و سرجنگل به دلیل جریان یافتن سیلاب مسدود شده است که امروز این مسیرها بازگشایی خواهد شد.
فرماندار کلات گفت: بارش شدید باران و وقوع سیل در این شهرستان به جاده ها، تاسیسات آب شرب روستایی و برخی محصولات کشاورزی در این شهرستان خسارت وارد کرد.
فرماندار کلات خاطرنشان کرد: با توجه به اوضاع جوی به گردشگران و طبیعت دوستان توصیه می‌شود از اتراق در بستر رودخانه ها و حریم مسیل‌ها خودداری کنند.
بارش‌های رگباری و وزش باد شدید در خراسان رضوی
آذر رضایی‎ پور،کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان‌رضوی گفت: براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، خراسان رضوی تحت تأثیر سامانه ناپایدار جوی قرار دارد و شاهد وقوع بارش‌های رگباری توأم با رعدوبرق، وزش باد شدید و بارش تگرگ در سطح استان به‌ویژه در نیمه شمالی هستیم.
وی افزود: با توجه به رگباری‌بودن بارش‌ها، ایجاد رواناب، آب‌گرفتگی و سیلابی‌شدن مسیل‌ها به‌ویژه در فردا (3 تیر) دور از انتظار نیست.
طی این مدت، وزش باد شدید همراه با گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود.
به گفته رضایی پور، از ساعات بعدازظهر، بارش‌های رگباری در مشهد آغاز می‌شود و تا روز سه‌شنبه ادامه دارد و فردا بارش‌ها حجم بیشتری خواهد داشت و وزش باد نیز طی این مدت شدید است.
کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: طی شبانه‌روز گذشته، قوچان با دمای ١٣ درجه و سرخس با دمای 4� درجه به‌ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرستان‌های استان بوده‌اند.
وی افزود: بیشترین وزش باد از سبزوار با سرعت 65 کیلومتربر ساعت گزارش شده و بیشترین بارش از شهرستان رشتخوار ٢ دهم میلی‌متر ثبت شده است.
انتهای پیام/282/.