سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تولید محصولات کشاورزی با قطعی برق یک پنجم کاهش می‌یابد

باشگاه خبرنگاران | اقتصادی | شنبه، 02 تیر 1403 - 18:01
عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی گفت: با قطعی ۵ ساعته برق در طول روز، تولید محصولات کشاورزی یک پنجم کاهش می‌یابد.
برق،كشاورزان،ساعته،كشاورزي،قطعي،ملزم

عطاءالله هاشمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: قطعی ۵ ساعته برق چاه‌های کشاورزی در طول شبانه روز، یک پنجم میزان تولید محصولات کشاورزی را کاهش می‌دهد.
به گفته او، وقتی دوره آبیاری محصول با قطعی ۵ ساعته برق در طول شبانه روز ۵۰ ساعت عقب می‌افتد، خسارت قابل توجهی به کشاورزان متحمل می‌شود.
هاشمی ادامه داد: قطعی ۵ ساعته برق به کشاورزان تحمیل شده است چراکه اگر قرار بود همکاری کشاورزان جلب شود، باید با تشکل‌ها قرارداد منعقد می‌شد.
هرچند برپایه قانون وزارت نیرو در زمان انعقاد قرارداد فروش، ملزم به تامین ۲۴ ساعته برق هستند، در غیراین صورت به سبب عدم تامین و ترک فعل ملزم به پرداخت جریمه هستند.
عضو شورای هماهنگی تشکل‌های بخش کشاورزی با بیان اینکه رایگان شدن ۱۹ ساعته برق کشاورزان در قبال خسارت تحمیلی کشاورزان رقم ناچیزی است، گفت: اگر مسئولان وزارت نیرو بدنبال حمایت از کشاورزان هستند، از این رو در طول ایامی که برق چاه‌های کشاورزی قطع می‌شود قبض برق تولیدکنندگان باید رایگان باشد تا در عمل، وعده مسئولان به بهره‌برداران اثبات شود.
خبرنگار: آزاده محبی