سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

خودکفایی در تولید خوراک دام و طیور امکان‌پذیر است - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 17:49
معاون بهبود تولیدات دامی استان مازندران گفت: ایجاد خودکفایی با تولید خوراک دام و طیور از برنامه های اصلی کشاورزی است و افزایش ظرفیت تولید کارخانه های خوراک دام و طیور در استان می تواند مازندران را به خودکفایی کامل در این زمینه برساند.
دام،خوراك،توليد،طيور،استان،دامي

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، محمد مهدی عباس زاده؛ معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران در حاشیه بازدید از کارخانه‌های تولید خوراک دام شهرک صنعتی بشل سوادکوه شمالی گفت: 67 واحد کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان در استان مازندران فعالیت می‌کند و ظرفیت کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان حدود دو میلیون و نهصد هزار تن خوراک آماده دام و طیور است.
وی افزود: استان مازندران دارای 9 واحد پروانه‌دار پرورش بز با ظرفیت بیش از 1100 راس بوده و یکی از هشت برنامه راهبردی افزایش تولید گوشت قرمز معاونت بهبود تولیدات دامی استان پرورش این نوع واحدهای دامی است.
عباس زاده تصریح کرد: صنعت دام و طیور در استان از اهمیت ویژه برخوردار است و تولید خوراک دام و طیور از ارکان اصلی این صنعت است.
وی ادامه داد: حمایت از کارخانه‌های تولید خوراک دام در دستور ‌کار قرار دارد و زمینه برای ارتقای کیفیت و کمیت تولیدات دامی فراهم است.
معاون بهبود تولیدات دامی استان مازندران بیان کرد: توجه به استاندارد‌ها و ضوابط بهداشتی تولید خوراک دام و طیور مورد تاکید است.
عباس‌زاده گفت: افزایش ظرفیت تولید کارخانه‌های خوراک دام و طیور در استان می‌تواند مازندران را به خودکفایی کامل در این زمینه برساند.
انتهای پیام/