سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

«هدهد» مقاومت در حیفا؛ شلیک حزب‌الله به قلب اقتصاد اسرائیل - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 17:13
پس لرزه عملیات پهپاد «هدهد» مقاومت لبنان در عمق شمال فلسطین اشغالی میان صهیونیست ها همچنان ادامه دارد و افسران و محافل این رژیم معتقدند حزب الله قلب اقتصاد اسرائیل را هدف گرفت و در هر جنگی می تواند بخش زیادی از حیفا را با خاک یکسان کند.
حيفا،صهيونيستي،رژيم،اسرائيل،حزب،الله،ارتش،اقتصاد،جنگ،درصد،اش ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بعد از عملیات موفق پهپاد «هدهد» حزب الله در حیفا واقع در شمال فلسطین اشغالی و تصویربرداری واضح از همه مراکز حساس صهیونیست‌ها در این منطقه و همچنین تهدیداتی که سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله در سخنرانی چهارشنبه خود علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آن مطرح کرد، ترس و نگرانی در محافل، سیاسی، رسانه‌ای و حتی نظامی رژیم صهیونیستی درباره هرگونه جنگ گسترده با مقاومت لبنان بیشتر از قبل شده و صهیونیست‌ها معتقدند که اقدام به جنگ گسترده با لبنان به معنای خودکشی دسته جمعی اسرائیلی‌هاست.
حزب‌الله حیفا را با خاک یکسان می‌کند
«اسحاق برک»، ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی و مسئول سابق رسیدگی به شکایات نظامیان این ارتش در این زمینه اعلام کرد: از آنجایی که ارتش اسرائیل بسیار کوچک است نمی‌تواند حتی در یک جبهه پیروز شود، چه برسد به شش جبهه به طور همزمان.
وی افزود: ارتش اسرائیل از کمبود شدید منابع به ویژه در زمینه تسلیحات رنج می‌برد و به همین دلیل جنگ چند جانبه برای اسرائیل فاجعه بار و ویرانگر خواهد بود.
این در حالی است که صهیونیست‌ها هنوز در شوک عملیات شناسایی پهپاد هدهد حزب الله در حیفا به سر می‌برند و در این زمینه «آمیتسیا بارعام»، استاد گروه مطالعات خاورمیانه در دانشگاه حیفا اعلام کرد که یک سوم خانه‌های حیفا در هر جنگی با حزب الله با خاک یکسان می‌شود و هزاران موشک حزب الله از بخش‌های زیادی از حیفا خارج نخواهند شد.
«زویکا هایموویچ» فرمانده سابق سیستم پدافند هوایی ارتش رژیم صهیونیستی هم با ابراز نگرانی درباره توانمندی‌های حزب الله در حوزه موشکی و پهپادی اعلام کرد: من ارتش‌های زیادی را در دنیا می‌شناسم اما هیچ کدام مانند حزب‌الله در حوزه موشکی و پهپادی توانمند نیستند.
یک افسر ارشد ارتش رژیم صهیونیستی که در سامانه پدافند هوایی این ارتش در جبهه شمالی فعالیت می‌کند و نام خود را فاش نکرده در گفتگو با روزنامه هاآرتص اعلام کرد: مواردی که در آن موشک‌های رهگیر سامانه‌های پدافندی ارتش اسرائیل به سمت پهپادهای حزب‌الله شلیک شده‌اند بسیار کم بوده است.
حزب الله می‌داند که چگونه پهپادها و قدرت آتش خود را به شکل منظم مورد استفاده قرار دهد تا موثر باشد.
این افسر صهیونیست تصریح کرد: قدرت آتش حزب الله در آمادگی بسیار بالایی قرار دارد و این حزب برای جنگ طولانی مدت آماده است و تغییر اوضاع را به خوبی درک می‌کند.
حزب الله با یک آتش دقیق و درست مقابل اسرائیل عمل می‌کند و یک جنگ فرسایشی علیه ما به راه انداخته است.
شلیک حزب‌الله به قلب اقتصاد اسرائیل
از طرف دیگر به دلیل اهمیت اقتصادی قابل توجهی که منطقه راهبردی حیفا برای صهیونیست‌ها دارد، تصویربرداری پهپاد هدهد از مواضع حساس اسرائیل در حیفا، این رژیم را نگران‌تر می‌کند.
با شروع جنگ غزه به ویژه بعد از پیوستن یمن به نبرد طوفان الاقصی در حمایت از مردم غزه، و محاصره دریایی که انصارالله علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرده است، فعالیت‌های بندر ایلات اشغالی و نیز بندر اسدود به شکل قابل توجهی مختل شد و بعد از آن حیفا به عنوان مهم‌ترین تاسیسات اقتصاد اسرائیل محسوب می‌شود؛ زیرا اقتصاد رژیم صهیونیستی در زمینه تولید، تجارت، واردات و صادرات تا 75 درصد و امنیت غذایی و پزشکی این رژیم تا 80 درصد به حیفا وابسته است.
اهمیت اقتصادی و نظامی بندر حیفا به دلیل ماهیت امکانات موجود در این منطقه و تاثیر آن بر اقتصاد رژیم صهیونیستی است که شامل موارد زیر می‌شود:
- مجتمع صنعتی نظامی که برای شرکت رافائل اسرائیل سلاح تولید می‌کند و 36 درصد صادرات تسلیحات رژیم صهیونیستی وابسته به این شرکت است و سالانه 13 میلیارد دلار درآمد دارد.
مقصد این سلاح‌ها در وهله اول آسیا و اقیانوس هند به نسبت 48 درصد و در وهله دوم اروپا به نسبت 35 درصد است.
- بزرگترین انبارهای مواد غذایی رژیم صهیونیستی.
- بزرگترین مخازن نفت.
- بزرگترین نیروگاهی که برق منطقه شمالی فلسطین اشغالی و شهرک‌های آن را تامین می‌کند.
- فرودگاه حیفا.
- انبارهای محصولات الکترونیکی و فناوری صادراتی.
- شبکه حمل و نقل و راه آهن متصل به سراسر سرزمین‌های اشغالی.
- واردات و صادرات 30 میلیون تن کالا سالانه به اضافه 10 هزار فرصت شغلی مستقیم و 290 هزار فرصت شغلی غیر مستقیم.
بر همین اساس رسانه‌های صهیونیستی معتقدند که حزب الله توانست همه قدرت اقتصادی اسرائیل و عمق آن را در تیررس خود قرار دهد و قبل از آغاز هر جنگی، پیشاپیش اقتصاد اسرائیل را فلج کند.
همچنین محافل صهیونیستی گزارش می‌دهند دیگر تضمینی برای اجرای پروژه‌هایی که قبل از 7 اکتبر در بندر حیفا در نظر گرفته شده بود، وجود ندارد به ویژه در سایه فرار سرمایه‌گذارها و رها کردن اقتصاد اسرائیل.
انتهای پیام/