سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

انهدام یک شرکت هرمی در مشهد/ دستگیری 11 متهم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 17:13
جانشین فرمانده انتظامی مشهد از دستگیری 11 نفر از فعالان یک شرکت بزرگ هرمی در منطقه خواجه ربیع خبر داد .
هرمي،شركت،انتظامي،فعاليت،سرهنگ،قضائي،چراغ،ماموران

سرهنگ محمد چراغ در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از مشهد در تشریح جزئیات این پرونده اظهارداشت: ماموران کلانتری خواجه ربیع در پی دریافت خبری از فعالیت یک شرکت هرمی بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: تیم رسیدگی کننده پرونده با رصد های اطلاعاتی خود محل فعالیت اعضای این شرکت هرمی را در خیابان بلال شناسایی و به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.
جانشین فرمانده انتظامی مشهد بیان کرد: ماموران انتظامی پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی قضائی طی عملیاتی ضربتی 11نفر سرشاخه این شرکت هرمی را دستگیر و در بازرسی از محل تعدادی جزوات آموزشی،یک دستگاه لب تاپ حاوی مطالبی در رابطه با شرکت هرمی کشف کردند.
سرهنگ چراغ با بیان این که فعالیت این گونه شرکت ها هیچ وجه قانونی ندارد گفت: شایع ترین شیوه و شگرد شرکت های هرمی اغفال جوانان جویای کار با وعده واهی مشاغل با درآمد بالا است.
این مقام انتظامی با اشاره به معرفی متهمان به مقام قضائی خاطر نشان کرد: با توجه به هشدارهای مستمر پلیس و تلاش برای آشکارسازی ماهیت مجرمانه اینگونه شرکت‌‌ها، هنوز شاهد فریب افرادی هستیم که دارایی خود را در شرکت‌‌های هرمی نابود می‌کنند.
انتهای پیام/282