سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بهره 28 هزار دانش‌آموز مازنی از خدمات اورژانس اجتماعی - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 17:13
مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به حمایت های اجتماعی روانشناختی دانش آموزان از سوی اورژانس اجتماعی بهزیستی استان، گفت: بیش از 28 هزار دانش آموز با اجرای برنامه آگاه سازانه در مدارس از خدمات اورژانس اجتماعی بهره مند شدند.
اجتماعي،بهزيستي،مداخلات،مازندران،دانش،تخصصي،پرورش،آموزش،طرح، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، فریبا بریمانی؛ مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: بیش از 28 هزار دانش آموز در مازندران از خدمات اورژانس اجتماعی استفاده کردند که این خدمات شامل مداخلات تخصصی فردی، اجتماعی و خانوادگی بود.
وی با بیان اهمیت نقش تعاملات بین آموزش و پرورش و بهزیستی در جهت کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با رویکرد پیشگیری، بهنجارسازی و توانمندسازی، افزود: در سال 1402 بیش از 200 دانش آموز از سوی آموزش و پرورش به مراکز اورژانس اجتماعی بهزیستی مازندران در قالب طرح نماد ارجاع شد که با دریافت مداخلات فوریتی و خدمات تخصصی علاوه بر پیشگیری از ترک یا بازماندگی تحصیل، از مسیر وضعیت مخاطره آمیز به شرایط بهنجار زندگی هدایت شدند.
بریمانی ادامه داد: تعمیق و ارتقای سطوح همکاری بین بخشی در جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی بین بهزیستی و دستگاه‌های اجرایی همچون آموزش و پرورش، علاوه بر شناسایی دانش آموزان در وضعیت مخاطره آمیز یا نیازمند خدمات و مداخلات تخصصی در حوزه بهزیستی اعم از آسیب‌های اجتماعی و معلولیت‌ها، موجب انسجام بخشی امور و نتیجه بخشی مصروفات هزینه‌ای و اعتباری معنوی و مادی می‌شود.
مدیرکل بهزیستی مازندران با اشاره به اجرای آزمایشی طرح سراد (طرح ارتقای سلامت روانی اجتماعی دانش آموزان) در سه شهر پایلوت استان با همکاری آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی، دادگستری و بهزیستی، تصریح کرد: اجرای این طرح با رویکرد اقدام مشترک نهادها در امور مداخلات فوریتی آسیب های اجتماعی نشان داد دانش آموزان تا چه میزان نسبت به آموزه های سلامت اجتماعی و آگاهسازی از حمایت گری های اجتماعی روانشناختی، اشتیاق به یادگیری دارند.
وی با مهم برشمردن اقدامات حوزه اجتماعی بهزیستی مازندران، با تاکید بر تعاملات درون و برون سازمانی و هدایت فعالیت‌های آموزشی آگاهسازانه به داخل مدارس، بیان کرد: رویکرد پیشگیرانه و مداخلات تخصصی به صورت توامان از سیاست های اصلی فعالیت‌های آگاه سازانه در مدارس بوده که خوشبختانه نتایج ثمربخشی در برداشته است.
از ابتدای سال 1402 فعالیت کارشناسان مراکز اورژانس اجتماعی در مدارس استان مازندران با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، شناسایی افراد نیازمند مداخلات مؤثر و تخصصی آغاز شد که تا پایان سال بیش از 28 هزار دانش آموز در 19 شهرستان استان از این خدمات بهره مند شدند.
انتهای پیام/