سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

پزشکیان: چرا باید جوانان برای یک لقمه نان به کولبری روی بیاورند؟

آفتاب | سیاسی | شنبه، 02 تیر 1403 - 17:06
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه وقتی عدالت باشد، مرز برای غرب کشور یک فرصت است نه تهدید،گفت: مرز را تبدیل به فضایی برای داد و ستد می‌کنم، چرا باید جوانان برای یک لقمه نان به کولبری روی بیاورند؟
چهاردهمين،انتخابات،جمهوري،رياست،دوره،پزشكيان،نامزد،ادامه،جام ...

در جریان سفر انتخاباتی به سنندج؛
پزشکیان: چرا باید جوانان برای یک لقمه نان به کولبری روی بیاورند؟
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه وقتی عدالت باشد، مرز برای غرب کشور یک فرصت است نه تهدید،گفت: مرز را تبدیل به فضایی برای داد و ستد می‌کنم، چرا باید جوانان برای یک لقمه نان به کولبری روی بیاورند؟
مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه در جمع حامیان خود در پارک سپیدار سنندج با اشاره به اینکه شرم آور است برای جوانان ما که دارای مدارک لیسانس، فوق لیسانس و یا حتی دکتری هستند برای یک لقمه نان کولبری کنند، اظهار داشت: این را با یک معادل یا وضعیت علمی بین دو کشور به یک داد و ستد سودمند تبدیل و مرزی درست کنیم که داد و ستد شکل بگیرد نه کولبری.
وی افزود: اجازه نمی دهیم کسانی که معلوم نیست نفت را چگونه می فروشند و پول آن را کجا خرج می کنند، به فعالیتشان ادامه دهند.
وی با اشاره به اینکه وقتی شفاف عمل نمی کنیم عده ای آقازاده تریلیاردر می شوند، چراکه هوا را آلوده می بینند و در این هوا کسب درآمد می کنند، تصریح کرد: با فساد، رانت، بی‌عدالتی و تبعیض مقابله می‌کنیم و اجازه نمی ‌هیم عده ای با عنوان کاسبان تحریم به راحتی به کارشان ادامه دهند.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: ما این هوای آلوده را پاک می کنیم و کاری می کنیم همه مردم به طور عادلانه از منابع و امکانات بهره مند شوند.
پزشکیان ادامه داد: ما زندگی آرام برای مردم ایران و کردستان می خواهیم، ما عدالت، انصاف، دوری از تبعیض می خواهیم.
وی با بیان اینکه وقتی عدالت باشد، مرز برای غرب کشور تهدید نخواهد بود، ادامه داد: مرز یک فرصت است و ما مرز را تبدیل به فضایی برای داد و ستد می کنیم، چرا باید جوانان برای یک لقمه نان به کولبری روی بیاورند؟
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به موضوع زنان و برخورد با آنان اشاره داشت و گفت: برای زنان و خواهرانمان احترام قائلیم و مخالف برخورد خشن و غیرانسانی با زنان هستیم و اجازه نخواهیم داد این اتفاق بیفتد.
وی اضافه کرد: کاری می کنیم زنان کشورمان به جایگاه واقعی خود در بحث مدیریتی برسند و جای خود را پیدا کنند، جراکه فرقی بین زن و مرد نیست.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مرد و زن اگر ایمان داشته باشند، حیات طیبه بدست می آید، افزود: یکی از مشکلات ما این است که عده ای را بزرگ می کنیم که باعث می شود افرادی دچار توهم شوند و خیال کنند که هستند.
پزشکیان از مردم خواست او را بزرگ نکنند و گفت: من هم مثل شما هستم و وظیفه دارم به تعهداتم عمل کنم، هیچگاه از من تعریف نکنید وگرنه من هم یک دیکتاتور می‌شوم.
وی تاکید کرد: قدرت مملکت با مردم است و مردم قدرت جامعه هستند، و قدرت جامعه را باید در نظر بگیریم، چراکه قدرت، اقتصادی، امنیتی و نظامی به پشتوانه همین مردم است.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید ببینیم چرا جامعه گریزان است که قدم اول همان بی عدالتی است، همین شکایات و تبعیض ها باعث شده مردم گریزان شوند.
پزشکیان ادامه داد: اگر می خواهیم شایستگان به جایگاه خودشان برسند، باید تبعیض قومی و زبانی را کنار بگذاریم؛ چرا نارضایتی شکل گرفته است؟
برای رفع آن، قدم اول عدالت اجتماعی، اقنصادی، امنیتی و سیاسی است که اگر عدالت نباشد، اقتدار نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه صداقت حاکمان، مدیران و مسئولان جامعه ضروری است و باید با مردم صادق و راست باشند، افزود: خداوند در قرآن بر پیمان صداقت و راستی تاکید کرده است.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نمایندگان، مسئولان، روحانیون و وزرا و همه و همه باید در مقابل حرف ها و رفتارمان صادق باشیم.
پزشکیان ادامه داد: باید ببینیم آیا راست می گوییم و به وعده های خود عمل می کنیم و همه مردم را به یک چشم می بینیم.
وی افزود: اگر حاکمان ما به مردم و جامعه با یک دید نگاه می کردند، آیا شکافی بین قومیت ها و استان‌ها وجود داشت، قطعا نداشت.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دلیل این شکاف این است، عده ای خاص تصور می کنند عقل کل هستند و همه چیز را فقط آنان می فهمند و بقیه مردم اجنبی و بیگانه هستند.
پزشکیان تاکید کرد: ما آمده ایم این بازی را بر هم بزنیم و اجازه ندهیم عده ای قدرت را بدست بگیرند و این نیازمند حضور شما مردم در صحنه است و کرد و لر و ترک و عرب و بلوچ و فارس حق تصمیم گیری و مشارکت دارند.
وی ادامه داد: یکی در مناظره می گوید اجازه نمی دهم رئیس جمهور شوی، تو چه کاره هستی که نگذاری؟
این مردم هستند که تصمیم می گیرند به چه کسی رای دهند یا ندهند.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مردم اگر در صحنه باشند، این افراد تصور می کنند، حق با مردم است و اساس جامعه همین مردم هستند.
وی در پایان سخنانش به زبان کردی گفت: زنده باد ایران، زنده باد ایران.
به گزارش ایرنا، مسعود پزشکیان صبح امروز - شنبه دوم تیرماه - وارد سنندج شد و پس از استقبال از سوی حامیان خود و ادای احترام به شهدا، در پارک سپیدار این شهر سخنرانی کرد.
«سعید جلیلی»، «سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی»، «محمد باقر قالیباف»، «علیرضا زاکانی»، «مصطفی پورمحمدی» و «مسعود پزشکیان» داوطلبان تایید صلاحیت شده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند.
چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور جمعه هشتم تیر ۱۴۰۳ در سراسر کشور و سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می‌شود.