خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جنگ اسرائیل با کودکان و پرونده پیچیده مفقودشدگان در غزه

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:49
پرونده کودکان مفقوده شده غزه که بالغ بر بیش از 5 هزار نفر می شود، یکی از پیچیده ترین پرونده هاست که طی آن بسیاری از اجساد زیر آوارها تجزیه شده اند و همچنین تعداد زیادی از کودکان آنقدر کوچک هستند که اگر گم شده باشند نمی توانند خود را معرفی کنند.
غزه،كودكان،مفقود،رژيم،نفر،اشغالگر،نوار،صهيونيستي،كودك،جنگ،وح ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، همانطور که آمار رسمی دولت غزه و همچنین نهادهای مختلف جهانی و سازمان ملل نشان می‌دهد بزرگترین آمار قربانیان تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کودکان هستند و تاکنون طی 9 ماه جنگ نسل کشی اسرائیل علیه غزه بیش از 15هزار کودک به شهادت رسیده‌اند.
در حالی که از زمان آغاز جنگ نسل کشی رژیم اشغالگر علیه غزه، هزاران نفر از مردم فلسطین در این منطقه مفقود شده‌اند و طبق آمار تعداد آن‌ها بین 11 هزار تا 15 هزار نفر است، دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه گزارش داد که 5000 نفر از مفقود شدگان، کودک هستند که تعداد زیادی از آن‌ها بعد از حمله وحشیانه رژیم اشغالگر به شهر رفح در جنوب نوار غزه و اقدامات صهیونیست‌ها برای قطع راه‌های ارتباطی میان رفح و سایر مناطق غزه، مفقود شدند.
بر اساس این گزارش، تعداد کودکان مفقود شده غزه بعد از حملات اخیر اشغالگران به شهر رفح و اردوگاه‌های آوارگان بیشتر شده است.
ماجرای دردناک کودکان مفقود شده در غزه
پدر «عبدالله ساری» پسر سه ساله فلسطینی که در جریان آوارگی‌های مکرر خانواده‌اش از شهر غزه به سمت جنوب مفقود شد، می‌گوید: زمانی که در حال فرار به سمت جنوب بودیم در جریان بمباران وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی خیابان صلاح الدین، عبدالله گم شد و ما از دو ماه قبل هیچ اطلاعی از پسرمان نداریم.
همسرم بیمار شده و دائم دچار حملات عصبی و هیستریک می‌شود.
وی در گفتگو با العربی الجدید اظهار داشت: در غزه کودکان زیادی مانند عبدالله هستند که مفقود شده‌اند.
احتمال می‌دهیم که آن‌ها به شهادت رسیده باشند اما امیدواریم زنده پیدا شوند.
یک موضوع دردناک برای همه کودکان غزه این است که آن‌ها فضای جنگ و بمباران را می‌شناسند و حتی نام موشک‌ها را هم می‌دانند.
این واقعیت دردناکی است که کودکان غزه در میان آن زندگی می‌کنند.
«احمد ابوسلطان» پسر 8 ساله فلسطینی هم یکی از همین کودکان مفقود شده در نوار غزه است که در جریان حملات وحشیانه صهیونیست‌ها به خان یونس مفقود شد و دیگر اثری از او نیست.
مادر احمد می‌گوید: من نمی‌دانم که آیا پسرم زنده است یا نه و اگر زنده است آیا چیزی برای خوردن پیدا می‌کند.
احمد، اشتیاق زیادی برای زندگی و آینده داشت.
او دوست داشت فوتبالیست شود و لباس تیم بارسلونا را می‌پوشید.
بسیاری از خانواده‌ها در غزه کودکانشان را از دست داده‌اند؛ کودکانی که هنوز هیچ چیز از زندگی نمی‌دانستند.
«رماح صالح» دختر 4 ساله اهل غزه هم از دیگر کودکانی است که در جریان آوارگی‌های مکرر فلسطینی‌ها در شهر رفح مفقود شد و هیچ اطلاعی از سرنوشت او همانند دیگر کودکان مفقود شده نیست.
40 درصد مفقودشدگان در غزه، کودک هستند
در این زمینه «صلاح عبدالعطی»، رئیس کمیته بین‌المللی حمایت از حقوق ملت فلسطین اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها به نوار غزه تاکنون حدود 16 هزار کودک به شهادت رسیده و 25 هزار کودک هم زخمی شده‌اند.
رژیم اشغالگر آشکارا همه منشورها و قطعنامه‌های بین‌المللی در رابطه با حقوق کودکان را نقض کرده و جنگی که اسرائیل به راه انداخته، در واقع جنگ علیه کودکان است.
وی تصریح کرد: از زمان آغاز جنگ نسل کشی رژیم اشغالگر علیه غزه تاکنون بین 10 تا 15 هزار نفر مفقود شده‌اند.
البته در این میان تعداد زیادی از خانواده‌ها هستند که آمار مفقودان خود را اعلام نکرده‌اند.
بیش از 40 درصد مفقودان را کودکان شامل می‌شوند؛ به ویژه کودکان یک سال وزیر یک سال که نمی‌توانند خودشان را معرفی کنند و نام پدر و مادرشان را نمی‌دانند.
همچنین دشمن صهیونیستی تعدادی از این کودکان را از غزه ربوده است.
اشغالگران بیش از 11 هزار نفر را ربوده‌اند که حداقل 1000 نفر از آنها کودکان زیر 10 سال هستند.
همچنین هنوز 6000 فلسطینی از غزه در بازداشت صهیونیست‌ها هستند که 600 نفر آنها کودک می‌باشند و هیچ اطلاعی از شرایط بازداشت و زندگی آنها نیست.
عبدالعطی افزود: جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه مساحت کوچکی مانند نوار غزه و کشتار تعداد زیادی از کودکان، میزان زشتی جنایات اشغالگران علیه کودکان را نشان می‌دهد.
پرونده کودکان مفقود شده غزه در آینده از پیچیده‌ترین پرونده‌ها خواهد بود؛ زیرا دشمن صهیونیستی همه مراکز، انجمن‌ها، موسسات حقوق بشری، ستادها و سایر نهادهای مربوطه را در غزه نابود کرده و دیگر ارگان‌های رسمی و غیر رسمی غزه نمی‌توانند به کار عادی خود برگردند.
علاوه بر آن در گورهای دسته جمعی که طی دو ماه گذشته بعد از عقب نشینی نیروهای اشغالگر صهیونیستی از بیمارستان‌های غزه کشف شد تعدادی از اجساد پنهان شده توسط ارتش اشغالگر در این گورها متعلق به کودکان بود و در بررسی‌ها مشخص شد نظامیان صهیونیست این کودکان را در کنار دیگر غیرنظامیان فلسطینی به شکل عامدانه مورد هدف قرار داده و قتل عام کرده‌اند و همچنین آثار شکنجه قبل از مرگ نیز روی اجساد آنها پیداست؛ ضمن اینکه بسیاری از اجساد تکه تکه شده بودند.
انتهای پیام/