سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تضاد منافع؛ ارتش انگلیس به نظامیان افغان خیانت کرد

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:49
دولت انگلیس تأیید کرد نیروهای ویژه این کشور در روند رسیدگی به درخواست پناهندگی کماندوهای افغان حق وتو داشتند اما این درخواست ها را رد کردند.
انگليس،كماندوهاي،افغان،اقامت،نيروهاي،دولت

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دولت انگلیس در پاسخ به نامه یک نماینده پارلمان این کشور تایید کرد نیروهای ویژه انگلیس در روند رسیدگی به درخواست اقامت کماندوهای افغان حق وتو داشتند اما درخواست پناهندگی آنها را رد کردند.
دولت انگلیس اخیراً در پاسخ به نامه «لوک پولارد» نماینده پارلمان و وزیر دفاع در سایه این کشور درباره حق وتوی نیروهای ویژه انگلیس در تصمیم‌گیری برای اقامت کماندوهای افغان افشاگری کرد.
به گفته کارشناسان، کماندوهای افغان اگر اقامت انگلیس را به دست بیاورند، می‌توانند به عنوان شاهد عینی در محاکم انگلیس درباره جنایات جنگی نظامیان این کشور در افغانستان ابراز نظر کنند.
کارشناسان نظامی در انگلیس نیز می‌گویند نیروهای کماندوی افغانستان قربانی تضاد منافع شده‌اند.
این کارشناسان استدلال می‌کنند دولت انگلیس به کسانی فرصت تصمیم‌گیری در مورد اقامت کماندوهای افغان را داده که در این قضیه ذینفع و یا متضرر می‌شدند.
با این حال لوک پولارد می‌گوید که دولت انگلیس در حق کماندوهای افغان که شانه به شانه نیروهای ویژه انگلیس جنگیده‌اند، مرتکب «خیانت» شده است.
«جانی مرسر» معاون وزیر دفاع انگلیس پیش از این در اظهاراتی اعتراف کرده بود، هیچ مدرکی نتوانسته پیدا کند تا ادعای دست داشتن نظامیان کشورش در جنایت جنگی علیه افغان‌های غیرمسلح را رد کند.
انتهای پیام/.