سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سیاست گرسنگی اسرائیل علیه مردم غزه با تخریب زیرساخت دامپروری

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:49
رژیم صهیونیستی در ادامه سیاست های غیرانسانی خود علیه فلسطینیان ساکن غزه با ممنوعیت ورود دام و تخریب زیرساخت دامپروری این باریکه در حال پیاده سازی سیاست موسوم به «گرسنگی دادن» به اهالی غزه است.
عيد،قربان،غزه،دام،نوار،تسنيم،كشتارگاه،قرباني

به گزارش سایت عربی خبرگزاری تسنیم، مردم نوار غزه امسال در شرایطی نماز عید قربان را برپا داشتند که با گذشت نه ماه از حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، هیچ اثری از شادمانی ایام عید در میان آنها دیده نمی شود.
.
«محمد جوده»، شهروند فلسطینی با بازخوانی خاطرات ایام عید قربان در سالهای گذشته به خبرنگار تسنیم در نوار غزه گفت: مردم عادت کرده بودند تا هر سال به همراه فرزندانشان به کشتارگاه بروند تا در مراسم قربانی عید شرکت کنند، اما امسال از عید قربان فقط نماز عید را درک کردیم.
اشغالگران اسرائیلی با استمرار جنگ وضعیت در نوار غزه امکان برپایی یکی از مهمترین شعائر عید قربان، یعنی قربانی کردن را سلب کردند.
کشتارگاه مرکزی غزه، در سایه فقدان واردات دام و همچنین تامین خوراک و علوفه برای دام های موجود با اتکا به ظرفیت های محلی، تنها تعداد اندکی دام را برای مراسم عید قربان پرورش داده است.
«سامح عبدالجواد»؛ مالک کشتارگاهی در شهر خان یونس در گفتگو با خبرنگار تسنیم در نوار غزه می گوید: سالهای قبل در روز عید قربان کشتارگاه پر از قربانی بود، ولی امسال تعداد دام بسیار کم است.
همه دام موجود، تولید داخلی است و هیچکدام وارداتی نیست، چون مرزها بسته شده و امکان واردات وجود ندارد.
رژیم صهیونیستی از 7 اکتبر از ورود دام به غزه جلوگیری کرده است.
این اقدام در راستای سیاست موسوم به جنگ گرسنگی علیه فلسطینیان و همچنین هدف قرار دادن مزارع دامپروری صورت می پذیرد.
انتهای پیام/