سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بررسی چگونگی وصول مطالبات کمیسیون ماده 100 در بیرجند

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:49
رئیس کمیته حسابرسی شورای اسلامی شهر بیرجند از بررسی چگونگی وصول جرایم و مطالبات کمیسیون ماده 100 در این کمیته خبر داد.
شهرداري،ماده،كميته،كميسيون،100،گزارش،بيرجند،حسابرسي،صادره

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، عباس سروری در کمیته حسابرسی شورای اسلامی شهر بیرجند اظهار داشت: عملکرد ماده 100 شهرداری در جهت نظم بخشیدن به شهرسازی و ساخت‌وسازهای شهری است و مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده شهر یا حریم آن قبل از هر اقدامی به تفکیک اراضی یا عملیات عمرانی و ساخت‌وساز باید از شهرداری مجوز أخذ کنند و شهرداری مکلف به جلوگیری از عملیات ساختمانی بدون مجوز و خلاف پروانه صادره در زمین‌های محصور و غیرمحصور است.
وی گفت: کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری‌ها نهادی است خاص و شبه قضایی که به اختلافات مردم و شهرداری در زمینه اقدامات عمرانی و شروع ساختمان بدون مجوز و تخلفات مرتبط، رسیدگی و اقدام به اتخاذ تصمیم می‌کند.
رئیس کمیته حسابرسی شورای اسلامی شهر بیرجند با اشاره به لزوم شفاف‌سازی در زمینه آراء صادره، جریمه‌های تعیین شده و میزان وصول جریمه‌های کمیسیون افزود: وجود سامانه‌های مختلف مالی، شهرسازی و کمیسیون ماده 100 باعث از هم گسیختگی مطالبات شهرداری شده که با راه‌اندازی سامانه متمرکزسرا 10 و تجمیع این موارد، دسترسی به اطلاعات مالی و معوقات شهرداری آسان‌تر است.
سروری ادامه داد: کمیسیون ماده 100 باید نسبت به ارائه گزارش سه ماهه از سال 1400 جهت بررسی بیشتر در جلسه آتی کمیته حسابرسی اقدام کند.
هدف این کمیته از بررسی پرونده‌های کمیسیون ماده صد، پیگیری و کنترل آراء صادره جهت وصول مطالبات شهرداری است.
باید سیستم به‌گونه‌ای طراحی شود که تمامی اطلاعات یک‌جا ثبت و قابل دریافت و دارای گزارش جامع باشد.
به گزارش تسنیم، ارائه قراردادهای شهرداری در سال‌های 1401 و 1402 به تفکیک استعلام، مناقصات و ترک تشریفات برای جلسات بعدی کمیته مورد درخواست اعضاء بود.
انتهای پیام/ 252