سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

قتل همزمان زن وشوهر جوان مقابل چشمان فرزند 3ساله توسط همسایه

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:49
مرد همسایه ای که به خاطر مسائل ساختمانی، زن و شوهر جوانی را مقابل چشمان فرزندشان به قتل رسانده بود، دستگیر شد.
پليس،جنايت،آگاهي،قتل،صحنه،تيم،جرم،ساختمان،كارآگاهان،همسايه،د ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امروز شنبه دوم تیرماه، صدای درگیری 2 همسایه‌ در یک ساختمان، سکوت صبحگاهی محله کارگر جنوبی را در هم شکست و خیلی زود وقوع جنایتی هولناک به مرکز فوریت‌های پلیسی 110، گزارش داده شد.
طولی نکشید که ماجرای این مرگ مشکوک در بیسیم کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ پیچید و خیلی زود بازپرس براعه از شعبه سوم دادسرای امورجنایی، به‌همراه تیم بررسی صحنه جرم پای در ساختمان مورد نظر گذاشتند.
ماشین‌های کلانتری 115 رازی، پلیس آگاهی، مأموران تیم تشخیص هویت، آمبولانس پزشکی قانونی و خودروی بازپرس ویژه قتل در محل حضور داشتند؛ جمعیت زیادی نیز اطراف حلقه زردرنگ امنیتی جمع شده و با نگرانی به‌دنبال اخبار تازه‌ای از این جنایت هولناک بودند.
تیم جنایی در راه‌پله‌های ساختمان مورد نظر با جسد زن و شوهر جوانی مواجه شدند که براثر ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بودند و یک پسر حدوداً 3 ساله با لباس خونین و چهره بهت‌زده که فرزند 2 مقتول بود، در صحنه جنایت حاضر و بررسی‌ها نشان می‌داد که او این درگیری مرگبار را از نزدیک مشاهده کرده است.
مأموران تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی در نخستین‌ گام از روی اجساد و صحنه جرم اقدام به انگشت‌نگاری کردند.
گزارش‌های اولیه نیز حکایت از آن داشت که این زن و شوهر در جریان درگیری با یکی از همسایه‌ها به قتل رسیده‌اند و عامل این جنایت قبل از رسیدن پلیس فرار کرده است.
بدین ترتیب اقدامات اطلاعاتی آغاز و طولی نکشید تا تردد متهم در همان حوالی صحنه جرم شناسایی شد که در ادامه تیم پلیسی او را به اتهام مباشرت در قتل عمدی بازداشت کردند.
متهم ماجرای جنایت را اینطور توضیح داد: چند وقت پیش در یکی از واحد‌های این ساختمان ساکن شدم و در همان ابتدا با مرد همسایه به‌خاطر مسائل ساختمانی اختلاف پیدا کردم، حتی به‌خاطر این موضوع در دادسرای محله شکایت خود را ثبت کردم اما به نتیجه‌ای نرسیدم.
مرد جنایتکار گفت: ساعتی قبل طبق معمول به‌خاطر شارژ و دیگر مسائل ساختمانی با همسایه مشاجره پیدا کردم و به خانه ‌آمدم؛ خیلی عصبانی شدم به‌همین خاطر چاقویی را برداشتم و برای ترساندن به خانه آنها رفتم.
مرد همسایه به بیرون آمد که با یکدیگر درگیر شدیم و در جریان این نزاع با 14 ضربه چاقو او را به قتل رساندم.
او ادامه داد: همسر مقتول که فرزندش را به آغوش کشیده بود به سمت آشپزخانه رفت و چاقویی را برداشت، او قصد داشت تا به من حمله کند که به او نیز 3 ضربه وارد کردم؛ سپس آنها در نزدیکی هم روی زمین افتادند و جان دادند، پسر 3 ساله این زوج نیز شاهد جنایت بود.
پس از پایان بررسی صحنه جرم و اظهارات تکان‌دهنده، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مأموریت یافتند تا با اقدامات فنی و اطلاعاتی تحقیقات خود را در رابطه با این پرونده ادامه دهند.
به گزارش تسنیم، با دستور قضایی، اجساد برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم جهت روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
انتهای پیام/