سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

حضور 4 نامزد انتخابات در جمع مشهدی ها در 6 تیرماه

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:31
معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی گفت: 4 نامزد ریاست جمهوری برای 6 تیرماه در یک مکان درخواست حضور در مشهد داده اند، که به لحاظ تدارک امنیتی برای نامزدها و طرفدارانشان، باید مکان و ساعت متفاوتی هماهنگ شود تا تداخلی ایجاد نشود.
انتخابات،شعبه،ستاد،رئيس،طباطبايي،دوره،رأي،نفر،مجلس،1403،شعب، ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، سیدهادی طباطبایی، امروز در استودیوی انتخابات استانداری خراسان‌رضوی گفت: بعد از شهادت آیت‌الله رئیسی، بلافاصله در خراسان‌رضوی کمیته انتخابات آغاز به‌ کار کرد.
وی ادامه داد: وزیر کشور در هفتم خرداد دستور شروع انتخابات را صادر کردند که همان روز ستاد انتخابات تشکیل شد و به طور رسمی، ستاد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری آغاز به‌ کار کرد.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی با بیان اینکه با تشکیل ستاد انتخابات، مکلف شدیم هیئت‌های اجرایی را انتخاب کنیم، تصریح کرد: 30 نفر از معتمدین معرفی شدند.
تعداد معتمدین در انتخابات مجلس شورای اسلامی 8 نفر بود که در انتخابات ریاست‌جمهوری 9 نفر هستند.
طباطبایی گفت: تعداد 4 هزار و 567 شعبه اخذ رأی در کل استان مستقر شده‌اند که از این تعداد، 3 هزار و 508 شعبه ثابت، هزار و 59 شعبه سیار، 2 هزار و 821 شعبه شهری و هزار و 746 شعبه روستایی هستند؛ بیشترین شعب با تعداد هزار و 920 شعبه در مشهد و کمترین شعب با 39 شعبه در شهرستان‌های کوچک‌تر هستند.
وی بیان کرد: تعیین اعضای شعبه وظیفه هیئت اجرایی است که اعضای شعبه نیز معرفی شده‌اند.
با عنایت به فضای معنوی ایجادشده و نشأت‌گرفته از شهادت شهدای خدمت، قطعاً انتخابات این دوره با استقبال بیشتری شاهد خواهیم بود.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی با بیان اینکه آموزش نمایندگان فرماندار صورت گرفت و چنانچه کاربر و نماینده فرماندار در دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ضعیف بودند، غربالگری شدند، عنوان کرد: به ازای هر 10 شعبه، یک بازرس داریم.
هریک از نامزد‌ها می‌توانند یک نماینده در شعبه داشته باشند.
وی افزود: نمایندگان نامزد‌ها تا 5 روز مانده به انتخابات، فرصت دارند نمایندگان خود را برای هر شعبه ثابت معرفی کنند.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی با اشاره به 84 هیئت اجرایی ناظر بر انتخابات جلساتی با رئیس ستاد نامزد‌ها داشتیم گفت: همه امکانات تبلیغات برای نامزد‌های انتخابات، به‌لحاظ محیطی، محلی، نشست و میزگرد فراهم شده است.
طباطبایی خاطرنشان کرد: تعهد کردیم مانند انتخابات مجلس انتخاباتی سالم، بی‌دغدغه و با‌ امنیت کامل را برگزار کنیم.
وی افزود: انتخابات ریاست‌جمهوری 8 تیرماه رأس ساعت 8 صبح آغاز می‌شود و تا 6 عصر ادامه دارد که به دستور وزیر کشور، تا ساعت 12 شب قابلیت تمدید دارد.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی با بیان اینکه دستگاه‌های تشخیص‌هویت برای به‌روزرسانی به تهران ارسال شده است، بیان کرد: حدود 4 میلیون و 900 نفر حائز شرایط رأی‌دادن در انتخابات ریاست‌جمهوری در خراسان‌رضوی هستند.
طباطبایی با اشاره به اینکه تعرفه‌های اخذ رأی پیش‌بینی شده و تمام ملزومات شعب به شهرستان‌ها ارسال شده است گفت: در انتخابات ریاست‌جمهوری، فقط با ارائه دو مدرک شناسایی شناسنامه یا کارت‌ملی می‌توانند رأی بدهند.
وی با بیان اینکه در دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، 85درصد مراجعه‌کنندگان با کارت‌ملی رأی دادند، افزود: پیش‌بینی مشارکت 60درصدی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در خراسان‌رضوی می‌شود.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی تصریح کرد: توافق‌نامه طرح میدان 1403 با هدف آموزش جامعه، شناسایی و سیاسی نوجوانان انجام شده است.
طباطبایی در خصوص برگزاری انتخابات الکترونیکی عنوان کرد: درخواست انتخابات الکترونیکی دادیم ولی تهران موافقت نکرد؛ چون زیرساخت‌های لازم فراهم نبود و انتخابات تمام الکترونیکی در هیچ استانی برگزار نمی‌شود.
وی به پیش بینی 6 میلیون و 150 هزار تعرفه در خراسان‌رضوی اشاره کرد و افزود: 5 میلیون و 720 هزار تعرفه به 84 حوزه انتخابی استان ارسال شده است و مابقی به تعداد 430 هزار تعرفه در مخزن استان نگهداری می‌شود تا در صورت لزوم استفاده شود.
رئیس ستاد انتخابات خراسان‌رضوی با بیان اینکه 54.6 درصد مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری دوره قبل مشارکت داشتند بیان کرد: با توجه به رقابت بالای نامزد‌های ریاست‌جمهوری 1403، پیش‌بینی می‌شود تا 60 درصد مشارکت در خراسان‌رضوی داشته باشیم.
طباطبایی با بیانی اینکه متولدین 8 تیر 85 به پایین می‌توانند در انتخابات شرکت کنند گفت: چهار نامزد ریاست‌جمهوری امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف و مسعود پزشکیان برای روز چهارشنبه (6 تیر 1403)، در یک مکان درخواست حضور در مشهد دادند.
وی افزود: پذیرای همه نامزد‌های انتخابات هستیم ولی به‌لحاظ تدارک امنیتی برای نامزد‌ها و طرفدارانشان، باید مکان و ساعت هماهنگ شود تا تداخلی ایجاد نشود.
انتهای پیام/282