سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

افتتاح 13 هزار میلیارد ریال طرح بهداشتی و درمانی در یزد

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:31
19 طرح بهداشتی و درمانی در یزد به ارزش 13 هزار میلیارد ریال با حضور معاون وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.
اعتبار،تومان،استان،زيربناي،مترمربع،يزد،حاج،افتتاح،بهداشتي،در ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، در مراسمی که پیش از ظهر امروز با حضور معاون آموزشی وزیر بهداشت و حضور ویدئو کنفرانسی سرپرست نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، 19 طرح بهداشتی و درمانی در استان یزد به بهره‌برداری رسید.
این طرح‌ها با اعتبار 1300 میلیارد تومان به اجرا درآمده‌اند و نقش مهمی در ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی استان خواهند داشت.
معاون وزیر بهداشت در این مراسم گفت: این 19 طرح با هدف بهبود زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان یزد به بهره‌برداری رسیده‌اند.
باقری فرد افزود: علاوه بر این طرح‌ها، 1800 میلیارد تومان دیگر نیز برای پروژه‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 80 تا 90 درصد تخصیص یافته که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید.
از مهم‌ترین طرح‌های افتتاح شده، می‌توان به توسعه بیمارستان حضرت فاطمه الزهراء(س) مهریز اشاره کرد؛ این پروژه با زیربنای 8500 مترمربع و صرف اعتبار 800 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.
30 درصد از این اعتبار توسط خیّرین استان تامین شده است، بیمارستان مهریز اکنون دارای 150 تخت و بخش‌های جراحی، اطفال، زنان، و بخش‌های ویژه آی سی یو و ان آی سی یو است، این بیمارستان پس از 10 سال به بهره‌برداری رسید.
بخش دیالیز ام‌المومنین حضرت خدیجه(س) نیز با زیربنای 1000 مترمربع و صرف اعتبار 40 میلیارد تومان و برخورداری از 20 تخت، با مشارکت خیّر حاج سید مصطفی حاجی میرزا افتتاح شد.
همچنین، مرکز MRI حضرت زینب(س) با زیربنای 475 مترمربع و صرف اعتبار 35 میلیارد تومان که به طور کامل توسط خیّرین حاج حسین حفار، فرزندان مرحوم حاج حسن زارع و حاج حسین دهقانی‌زاده تامین شده، به بهره‌برداری رسید.
مرکز خدمات جامع سلامت شهید رجایی شهرستان مهریز نیز با زیربنای 1650 مترمربع و صرف 35 میلیارد تومان اعتبار دولتی و خیری، امروز افتتاح شد.
عملیات ساخت این مرکز از سال 96 آغاز شده و جمعیتی بالغ بر 15 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
آشیانه پایگاه اورژانس هوایی استان یزد با زیربنای 1200 مترمربع و صرف 20 میلیارد تومان اعتبار دولتی و خیّری نیز امروز به بهره‌برداری رسید.
این پایگاه که از سال 1395 فعالیت خود را آغاز کرده است، تاکنون 134 ماموریت اورژانسی انجام داده که شامل انتقال بیماران از سرصحنه حادثه و نیز از بیمارستان‌های شهرستان‌های استان به مراکز تخصصی یزد بوده است.
در این مراسم همچنین بخش رادیولوژی فک و صورت دانشکده دندانپزشکی با زیربنای 100 مترمربع و صرف 10 میلیارد تومان اعتبار دولتی و خیری افتتاح شد.
این بخش مجهز به سالن کنفرانس، سرور ذخیره کامل گرافی، سی بی سی تی (نوعی از رادیولوژی دندان برای ایجاد تصویر سه‌بعدی دقیق و با وضوح بالا از دندان‌ها و فک)، و اتاق استراحت اساتید و دستیاران است.
با بهره‌برداری از این طرح‌ها، استان یزد گام بزرگی در جهت بهبود و ارتقای خدمات بهداشتی و درمانی برداشته است؛ این پروژه‌ها با مشارکت دولت و خیّرین، نمونه‌ای موفق از همکاری بین‌بخشی در حوزه سلامت را به نمایش گذاشته‌اند.
انتهای پیام/781