سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

گام بلند هرمزگان در نزدیک‌سازی هماتیت به مگنتیت - تسنیم

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:31
استاندار هرمزگان در آیین کلنگ زنی فاز 2 تولید کنستانتره آهن معدن تنگ زاغ حاجی آباد، بهره گیری از فناوری نوین و سبز را علاوه بر گام بلند استان در پرعیارسازی هماتیت، تحقق اهداف محیط زیستی در توسعه دانست.
آهن،سنگ،توسعه،فاز،شهرستان،هرمزگان،معدن،استاندار،توليد،طرح،كن ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، استاندار هرمزگان در آیین بهره‌برداری از فاز دوم طرح توسعه کارخانه کنسانتره آهن تنگ زاغ شهرستان حاجی‌آباد، با اشاره به اهمیت بهره گیری از فناوری های سبز در این فاز از طرح توسعه معدن گفت: پیشبرد همزمان اهداف حفظ محیط زیست و تربیت نیروی متخصص بومی در هنرستان ‌ها، فرهنگ توسعه مطلوب صنایع و حرکت درست استان در این مسیر است.
استاندار هرمزگان افزود: در زنجیره فولادی پایه توسعه سنگ آهن مگنتیت است در صورتی که ما حدود 800میلیون تن سنگ آهن هماتیت تولید می‌کنیم و امروز فاز دوم کنستانتره آهن در حالی کلنگ زنی شد که با بهره‌گیری از تکنولوژی HMPT گام بلندی در رفع این ضعف برمی دارد.
دوستی ادامه داد: تبدیل سنگ آهن هماتیت به گاما و نزدیک کردن خصلت آن به سنگ آهن مگنتیت با استفاده از هیدروژن بجای گاز کک، اقدام بسیار مهمی است که در نهایت بر تأمین خوراک سایر زنجیره های پایین ‌دستی استان نیز تأثیرخواهد داشت.
وی سلیس را یکی از مواد باطله این فاز دانست و عنوان داشت:استفاده از این سیلیس می تواند بخشی از نیاز کارخانه‌های جدید استان را تأمین کند، ضمن اینکه در کنار این طرح توسعه،اقدامات جانبی مهم دیگری مثل بازیافت آب، تولید برق با پنل‌های خورشیدی و کاشت درخت در کمربند سبز نیز در دست اقدام است.
در حاشیه این آیین کلنگ‌‌زنی، استاندار هرمزگان از آزمایشگاه معدن و تجهیزات بروزرسانی شده آن بازدید و با پرسنل بومی آزمایشگاه درخصوص نحوه شناخت و تفکیک سایرفلزات از سنگ آهن و کنستانتره گفتگوکرد.
گفتنی‌ست همزمان با دهه تولید و تجارت عملیات کلنگ‌زنی فاز2 طرح توسعه کنستانتره آهن معدن تنگ زاغ حاجی آباد باحضور حجت الاسلام دری امام جمعه شهرستان، فرماندار، مدیرکل صمت و مسئولان شهرستان در زمینی به مساحت 37هکتار با اعتباری بالغ بر 3همت انجام شد، در این فاز برای تولید 2.5 میلیون تن خوراک؛ بیش از 400 نفر مشغول به کار خواهند شد.
لازم به ذکراست فازاول، کارخانه کنسانتره تنگ زاغ تیرماه سال 1401 آغاز شده و هم‌اکنون پیشرفت 85 درصدی دارد که ضمن جلوگیری از خام فروشی بیش از 300 هزار تن مواد معدنی، زمینه اشتغال 150 نفر مستقیم را برای شهرستان حاجی آباد فراهم کرده است.
استاندار هرمزگان در سفر به شهرستان حاجی‌آباد، همچنین سی و یکمین هنرستان تخصصی جوار معدن را در زمینی به مساحت4000مترمربع و زیربنای 980مترمربع در قالب 9 کلاس درس کلنگ‌زنی کرد که از محل مسئولیت‌های اجتماعی شرکت سنگ آهن لاوین بصورت کاملا خیرساز ساخته می‌شود و مهرماه سال آینده پذیرش دانش‌آموز خواهد داشت.
انتهای پیام/864/.