سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دستگیری کلاهبرداری که با چک جعلی "دام" می‌خرید - تسنیم

تسنیم | اجتماعی و حوادث | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:12
معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا گفت: کلاهبردار حرفه ای که با ارائه چک های مسروقه و جعلی اقدام به خرید دام از روستاییان کرده و از آنها اخاذی می کرد، با 40 فقره چک سفید امضا شناسایی و دستگیر شد.
آگاهي،پليس،متهم،عمليات،شناسايي،اقدامات،فني،اقدام،عنوان،دامدا ...

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سرهنگ ضرغام آذین؛ معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری در روستاهای تابعه استان زنجان و بنا به حساسیت موضوع بلافاصله کارآگاهان عملیات ویژه پلیس آگاهی رسیدگی این پرونده را در دستور کاری خود قرار دادند.
وی افزود: طبق تحقیقات انجام شده کلاهبردار با پرداخت اندک مبلغی به عنوان بیعانه، با ارائه چک‌های مسروقه و جعلی حقیقی و حقوقی (شرکت‌های کاغذی و سوری) از دامداران و روستائیان اقدام به خرید دام از جمله گوساله با وزن بالا می‌کرد.
معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا گفت: با بهره‌‌گیری از تجربیات کارآگاهان در بررسی‌های میدانی مشخص شد فرد میانسالی با استفاده از جعل عنوان که خود را دامدار معرفی کرده و با استفاده از چندین خط تلفن همراه بدون اصالت و با چرب‌زبانی و رفتارهای متقلبانه اقدام به جلب اعتماد دامداران می‌‌کرده است.
وی با بیان اینکه این کلاهبردار حرفه‌ای با استفاده از چک‌هایی که بیشتر به نام شرکت‌های کاغذی و سوری بوده اقدام به اخاذی می‌کرد، تصریح کرد: در نهایت با اقدامات فنی و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های پلیس آگاهی ضمن شناسایی هویت متهم که سابقه‌دار بود، وی در مخفیگاه خود طی یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه در تهران دستگیر شد.
سرهنگ آذین با اشاره به کشف تعدادی سیم کارت و تصاویر 40 فقره چک‌های سفید امضا از گوشی متهم خاطرنشان کرد: متهم ضمن انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی‌های انجام شده به کار خود اعتراف و گفت قربانیان خود را از طریق سایت دیوار به دام انداخته است.
وی عنوان کرد: در این خصوص 6 نفر دامدار و مال‌باخته شناسایی شده که از این تعداد تاکنون 4 نفر مال‌باخته که ارزش تقریبی دام‌های بفروش رسیده آنها بالغ بر 50 میلیارد ریال بوده است شناسایی و مال‌‌باختگان احتمالی دیگر از طریق اقدامات فنی کماکان در دستور کار است.
این مقام انتظامی همچنین گفت: با توجه به اینکه در بررسی فنی از گوشی‌های متهم، مستنداتی دال بر کلاهبرداری در سطح کلان از دیگر استانها در قالب خرید لوازم خانگی نیز موجود بوده مراتب به سایر استان‌ها نیز اعلام شده تا در صورت وجود وقوعات مشابه هماهنگی لازم در راستای کشف احتمالی اقدامات مجرمانه دیگر صورت پذیرد.
انتهای پیام/