سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

جلیلی: نباید کشور را معطل مذاکرات نگه داشت / پاسخ به اظهارات پورمحمدی؛ می‌خواستند بدهکار FATF شوند، ما زیر بار نرفتیم

آفتاب | سیاسی | شنبه، 02 تیر 1403 - 16:06
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جلیلی اظهار داشت: باید در جلسات پرسش و پاسخ دانشجویان از تمامی طیف‌ها و سلایق حضور داشته باشند و تلاش دارم در دانشگاه‌ها خواسته‌های تمامی طیف‌ها و نگاه‌ها را بشنوم.
جليلي،دانشجويان،دولت،كشور،دانشگاه،نقاط،فرصت،پاسخ،ادامه،حضور، ...

باید در جلسات دانشجویی همه سلایق سیاسی حضور داشته باشند
جلیلی: نباید کشور را معطل مذاکرات نگه داشت / پاسخ به اظهارات پورمحمدی؛ می‌خواستند بدهکار FATF شوند، ما زیر بار نرفتیم
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جلیلی اظهار داشت: باید در جلسات پرسش و پاسخ دانشجویان از تمامی طیف‌ها و سلایق حضور داشته باشند و تلاش دارم در دانشگاه‌ها خواسته‌های تمامی طیف‌ها و نگاه‌ها را بشنوم.
سعید جلیلی، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع دانشجویان شریف گفت: خیلی خوشحالم در جمع پرشور شما دانشجویان حضور دارم این جلسه اول من نیست و توفیق داشتم در ۱۰ سال اخیر به ویژه در ۲ تا ۳ سال اخیر حضور در جمع شما یافته ام و در حوادث سال ۱۴۰۱ در دانشگاه تهران و سایر استان‌ها هفته‌ای و یا دو هفته یک بار حضور داشتم و برخی جلسات با دانشجویان ۶ تا ۷ ساعت بطول می‌انجامید.
خاطرم هست در جلسه‌ای که در دانشگاه یزد با حضور دانشجویان برگزار شد، از ساعت یک تا ساعت هفت طول کشید.
وی ادامه داد: جلسات پرسش و پاسخ با دانشجویان یک فرصت مغتنم است و در گفتگو‌هایی با دانشجویان می‌خواهیم به یک نقطه اشتراک برسیم.
نفس چنین جلسات در دولت مخالف یا موافق شما یک فرصت است و باید ادامه داشته باشد دانشگاه‌ها بهترین فرصت است تا نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنیم.
جلیلی ادامه داد: در دولت من هر دانشگاه یک دولت سایه است، چرا که دانشگاه مشکل گشایی برای حل مسائل کشور است و اگر می‌گوییم که یک جهان فرصت یک ایران جهش موتورش باید در دانشگاه باشد.
وی در پاسخ بخ این سوال که چگونه می‌توان وضعیت کشور را به یک وضعیت مطلوب رساند، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم دولت قوی داشته باشیم به صرف برگزاری جلسه و بودجه نیست.
دولت اگر می‌خواهد جهش در کشور صورت بگیرد باید از توانمندی‌های آحاد مردم استفاده کند.
اولین اقدام شناسایی نخبگان دانشگاهی است.
مثلاً می‌خواهیم کسری بودجه را برطرف کنیم ارز آوری و ایجاد اشتغال داشته باشیم باید از ظرفیت بزرگ دانشگاهی استفاده کرد.
نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اساتید دانشگاهی که ۳۰ سال در دانشگاه شریف مشغول هستند باید از این ظرفیت ارزشمند در جهت رفع مشکل اقتصادی استفاده کنند و این کار نیازمند برنامه ریزی است.
جلیلی با بیان اینکه امروز این دولت است که به کمک دانشجویان و اساتید نیاز دارد، گفت: صد‌ها ظرفیت دانشجویی و علمی آمادگی دارند تا برای شکوفایی کشور در ذیل یک جهان فرصتی که وجود دارد، نقش آفرینی کنند.
وی با بیان اینکه وقتی همه در مورد برجام سوت میزدند این ما بودیم که ۶ جلسه آن را نقد کردیم، ادامه داد: نباید کشور را معطل مذاکرات نگه داشت و در آخر در بسیاری از سانتریفیوژ‌ها بتن بریزیم و در مقابل تمام خواسته‌های طرف مقابل گردن خم کنیم؛ در آخر هم دلار ۱۰ برابری را تحویل دولت بعدی دهیم.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه موضوع برجام قدیمی شده است، اظهار داشت: برای جلوگیری از تورم باید با پولشویی مبارزه کنید.
جلیلی با تاکید بر اینکه این خط کشی‌های سیاسی و جناحی نمی‌تواند به سوالات دانشجویان پاسخ دهد، اظهار داشت: باید در جلسات پرسش و پاسخ دانشجویان از تمامی طیف‌ها و سلایق حضور داشته باشند و تلاش دارم در دانشگاه‌ها خواسته‌های تمامی طیف‌ها و نگاه‌ها را بشنوم تا برای رفع مشکلات تصمیمات درستی بگیرم.
پاسخ جلیلی به اظهارات پور محمدی: می‌خواستند بدهکار FATF شوند، ما زیر بار نرفتیم
وی در ادامه با اشاره به اظهارات پور محمدی در مناظرات تلویزیونی گفت: در بحث FATF که آقای پورمحمدی در مناظره بیان کردند، اصل ماجرا بر سر مبارزه با پولشویی بود، ما ۳۹ بند آن را اجرا کرده بودیم و دوستان به جای طلبکاری، میخواستند بدهکار شوند که ما زیر بار نرفتیم، به آقای پورمحمدی گفتم شما که میگویی این قانون اینطور باید اجرا شود چرا خودتان آن را اجرا نمی‌کنید؟
جلیلی گفت:نقاط ضعف با صرف بیان ضعف‌ها حل نمی‌شود، باید نقاط قدرت و فرصت‌ها را هم دید، امروز یک جهان فرصت در پیشروی ماست، نباید به عقب برگردیم و مثل آقایان معطل این و آن بمانیم.
اجازه ندهیم واقعیت‌ها را ناقص و تحریف شده نشان دهند.
ضعف با ضعف برطرف نمی‌شود و با نقاط قوت برطرف می‌شود.
ان‌ها می‌خواهند نقاط قوت را بپوشانند و کار مهم دانشگاه این است در کنار نقاط ضعف، قوت‌ها را ببیند.
جلیلی با تاکید بر اینکه از مدیریت غلطی که نمی‌توانست ۲۰۰ هزار بشکه نفت به زور بفروشد، توقع و انتظار رشد ۸ درصدی اقتصاد نمی‌رفت، ادامه داد: برخی می‌گفتند تحریم‌ها جدی است و ما دیگر نمی‌توانیم روزانه بیشتر از ۳۰۰ هزار بشکه نفت بفروشیم، ما راهکار‌های مختلف ارائه دادیم که استقبال نکردند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در گذشته دولتمردان اعلام می‌کردند که با تحریم نمی‌توانیم کار تولیدی انجام دهیم، اما با تمام توان و نیروی انسانی دانشگاهی توانستیم، در دولت شهید رییسی تولید نفت افزایش قابل توجهی یافت.
جلیلی اظهار داشت: اینکه می‌گوییم یک جهان فرصت یک شعار نیست بلکه تمام ظرفیت‌های کشور در دولت سایه شناسایی شده و این یک فرصت کم نظیر تمدنی و تاریخی برای کشور است آیا می‌خواهیم معطل فلان کشور شویم و یا با تلاش و کوشش با ظرفیت‌های داخلی به موفقیت برسیم.
رئیس جمهور برنامه داشته باشد دچار تردید و تزلزل در تصمیم گیری نمی‌شود
وی افزود: وقتی صحبت از رشد ۸ درصد می‌کنیم، دوستان سریعا می‌گویند ما فلان قدر سرمایه میخواهیم، درست است، ولی نکته مهم‌تر، مدیریت درست و نیروی انسانی کارآمد است.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه در دانشگاه نباید اجازه دهیم که واقعیت‌ها و ضعف‌ها را با بیانات غیر واقع بیان کنند، گفت: این‌ها می‌خواهند نقاط قوت را بپوشانند.
وی تاکید کرد: رییس جمهور باید برنامه داشته و به آن اشراف داشته باشد تا بتواند در زمان درست تصمیم مناسب بگیرد؛ دچار تردید و تزلزل در تصمیم نشود.