سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

در دولت سیزدهم بیش از ۱۰ برابر قبل در شهرها فیبر نوری احداث شده است

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | شنبه، 02 تیر 1403 - 11:49
به گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وضعیت پیشرفت پروژه فیبرنوری را در منظر عموم در سایت iranfttx.ir قرار داده شده است.
فيبرنوري،منازل،كارها،ارتباطات،كسب،طرح،قرار،راديويي

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به این که میزان پوشش فیبرنوری به ۸ میلیون خانوار در کشور رسیده است، گفت: با فعالیت گسترده و فشرده ای که در طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها در دولت سیزدهم در دست اجرا قرار گرفت، در دو سال گذشته بیش از ۱۰ برابر قبل در شهرها فیبرکشی انجام شده است.
در پی طرح مطلبی در مورد میزان توسعه فیبرنوری، امیر لاجوردی قائم مقام وزیر در امور ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این که در دو سال گذشته به اندازه قبل به مشترکان فیبرنوری اضافه شده است، گفت: همواره گفته‌ایم که در پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در گام نخست، سیاست ما در دولت سیزدهم ایجاد امکان اتصال فراگیر فیبرنوری است.
وی با بیان این که ما شفاف کار می‌کنیم به همین منظور وضعیت پیشرفت را در منظر عموم در سایت iranfttx.ir قرار داده‌ایم، افزود: در این دو سال پوشش فیبرنوری از ۹۰۰ هزار خانوار به ۸ میلیون رسیده است و تعداد مشترکین مبتنی بر فیبرنوری نیز از ۲۸۰ هزار در ابتدای دولت به نزدیک به ۵۹۰ هزار تاکنون رسیده است و دو برابر شده است.
لاجوردی با اشاره به این که میزان پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها به عنوان مهم‌ترین و بزرگترین پروژه زیرساختی لااقل دو دهه اخیر، تاکنون به ۴۰ درصد رسیده است، خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی گسترده ای که انجام شد از طریق ۱۰ اپراتورهای ارتباطی، هم اکنون بیش از ۳۰۰ تیم مشغول به فعالیت هستند و پیش بینی شده تا پایان سال ۱۴ میلیون خانوار تحت پوشش فیبرنوری قرار بگیرند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این که در طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها، مردم به اینترنت فیبرنوری با سرعت تا هزار مگابیت دسترسی پیدا می کنند، تصریح کرد: البته به دلیل تاخیرهای جدی توسعه اینترنت ثابت در یک دهه گذشته، عقب ماندگی جدی از این بابت وجود داشت که باعث شده که در رده بندی داشبوردهای جهانی و داخلی همواره در رتبه های پایین قرار داشته باشیم که به موازات اجرای طرح بزرگ فیبرنوری منازل و کسب و کارها تلاش کردیم تا با توسعه زیرساخت های ارتباطی، ارتقای کیفیت و سرعت ارتباطات در کشور تا اندازه ای رخ دهد.