خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

سالانه ۶۰۰ هزار خودرو برای معاینه فنی و بیمه شخص ثالث توقیف می‌شوند

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | شنبه، 02 تیر 1403 - 11:43
رئیس پلیس راهور فراجا گفت: سالانه ۶۰۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه شامل خودرو و موتورسیکلت به دلیل فقدان معاینه فنی و بیمه شخص ثالث توقیف می‌شوند.
ثالث،شخص،پليس،بيمه،راهور،نقليه،موضوع،معاينه

سردار سید تیمور حسینی اظهارداشت: موضوع معاینه فنی و بیمه شخص ثالث از خطوط قرمز پلیس راهور است که در این مورد با هر وسیله نقلیه و راننده متخلفی بدون اغماض برخورد می‌شود.
وی افزود: موضوع انضباط ترافیکی موضوع ویژه و گسترده‌ای است که پلیس راهور با تمامی ظرفیت خود در میدان حضور پیدا کرده است، زیرا کوچک‌ترین بی توجهی در این زمینه ممکن است جان و ایمنی مردم را به خطر بیندازد.
توقیف سالانه ۲ میلیون دستگاه وسیله نقلیه به دلیل تخلفات
رئیس پلیس راهور فراجا گفت: سالانه ۲ میلیون دستگاه وسیله نقلیه اعم از موتورسیکلت و خودروی سواری و همچنین خودرو‌های کار توسط پلیس راهور به دلایل تخلفات مختلف راهنمایی و رانندگی توقیف می‌شود.
سردار حسینی ۳۰ درصد توقیف وسایل نقلیه را مربوط به فقدان دریافت معاینه فنی و همچنین بیمه نامه شخص ثالث عنوان کرد و افزود: در قسمت توقیف خودروها، موضوع معاینه فنی از فراوانی بسیاری برخوردار است لذا توجه به این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین از شهروندان می‌خواهیم نسبت به دریافت معاینه فنی و در صورت داشتن شرایط اسقاط خودرو موارد لازم را مورد توجه قرار دهند.
برخورد با موتورسیکلت فاقد شخص ثالث
وی درباره موتورسیکلت‌ها نیز اظهارداشت: در مورد موتورسیکلت‌ها شاهد فراوانی عدم برخورداری از بیمه نامه شخص ثالث هستیم که پلیس به جد با آن برخورد می‌کند.
رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد که هیچ تمایزی در موضوع بیمه نامه شخص ثالث وجود ندارد و با موتور سیکلت‌ها نیز همانند خودرو‌های شخصی برخورد خواهد شد.
سردار حسینی درباره ثبت تخلف عدم برخورداری از بیمه شخص ثالث توسط سامانه‌های هوشمند و دوربین‌های کنترل ترافیک گفت: موتورسیکلت‌ها نیز همانند دیگر وسائل نقلیه توسط سامانه‌های هوشمند رصد و در صورت عدم برخورداری از بیمه نامه جریمه خواهند شد.
منبع: ایرنا