سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تظاهرات ضد صهیونیستی در 48 شهر مغرب

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 11:31
شهروندان مغرب با برپایی 105 تظاهرات ضد صهیونیستی در 48 شهر این کشور برحمایت خود از ملت فلسطین تا توقف حملات نظامیان صهیونیستی به نوار غزه تاکید کردند.
صهيونيستي،مغرب،تظاهرات،فلسطين،هيئت،غزه،نوار،برپا،ضد،ملت

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، تشکل غیردولتی «هیئت مغرب برای یاری امت» با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: مردم مغرب در پاسخ به دعوت این هیئت دیروز (جمعه) به خیابان‌ها آمدند و در حمایت از ساکنان نوار غزه 105 تظاهرات و تجمعات ضد صهیونیستی برپا کردند.
این تظاهرات در 48 شهر از جمله طنجه، تطوان و بنی ملال (شمال) جرسیف (شرق) دارالبیضاء، الجدیده و آسفی (غرب) تارودانت (مرکز) پس از برگزاری نماز جمعه برپا شد.
هیئت مغرب برای یاری امت در بیانیه خود تاکید کرد: مردم مغرب سکوت رسمی مجامع بین‌المللی و دولت‌های عربی در قبال کشتار وحشیانه ملت فلسطین توسط رژیم صهیونیستی را محکوم کردند و این در حالی است این جنایت در مقابل چشم جهانیان رخ می دهد.
به نوشته روزنامه القدس العربی، شهروندان در تظاهرات خود بر تداوم تظاهرات ضد صهیونیستی و حمایت از ملت فلسطین تاکید کردند تا این ملت بتواند به حقوق مشروع خود از جمله تاسیس دولت مستقل فلسطینی به پایتختی قدس شریف دست یابد.
شهروندان مغربی با حمل پرچم‌های فلسطین، پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها شعارهایی در حمایت از مقاومت فلسطین و محکومیت جنایات نظامیان صهیونیستی نوشته شده بود.
از زمانی که ارتش رژیم اسرائیل نوار غزه را هدف حملات خود قرار داده مردم مغرب هر هفته در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات ضد صهیونیستی برپا می‌کنند.
در جریان حملات وحشیانه نظامیان صهیونیستی به نوار غزه افزون بر 123 هزار فلسطینی شهید و مجروح شده‌اند که بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام /