سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تاکید پوتین بر توسعه بیشتر نیروهای سه‌گانه هسته‌ای روسیه - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 11:31
رئیس جمهور روسیه با اشاره به آمادگی مسکو برای گفتگوی گسترده درباره ایجاد امنیت در منطقه اوراسیا، از جمله با ناتو، تاکید کرد: نیروهای سه گانه هسته ای روسیه به عنوان عامل اصلی تضمین بازدارندگی استراتژیک و حفظ توازن قدرت در جهان توسعه خواهند یافت.
روسيه،نظامي،نيروهاي،رزمي،پوتين،مسلح،تقويت،كشورهاي،عنوان،خواه ...

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که مسکو آماده گفتگوی گسترده بین المللی درباره نظریات مربوط به ایجاد امنیت در منطقه اوراسیا، از جمله با کشورهای اروپایی و اعضای ناتو است.
او روز جمعه در دیدار با فارغ التحصیلان موسسات آموزش عالی نظامی روسیه گفت: همانطور که در نشست هفته گذشته با مقامات وزارت خارجه اشاره کردم، روسیه خواستار ایجاد امنیتی برابر و غیرقابل تقسیم در اوراسیا است و در مورد این موضوعات حیاتی ما آماده گفتگوی گسترده بین المللی، هم با همکارانمان در سازمان همکاری شانگهای، کشورهای مستقل مشترک المنافع، اورآسیا، بریکس و سایر انجمن‌های بین المللی از جمله کشورهای اروپایی و اعضای پیمان آتلانتیک شمالی هستیم.»
پوتین ابراز اطمینان کرد که فارغ التحصیلان دانشگاه های نظامی روسیه بطور کامل آمادگی انجام وظایف خود در زمینه تضمین امنیت روسیه را دارند.
او تاکید کرد که تقویت کل سیستم دفاعی روسیه مستقیماً به افسران بستگی دارد و نیروهای مسلح کشور با تکیه بر تجارب بدست آمده در عملیات ویژه حفاظت از دونباس از منافع ملی روسیه دفاع کرده و در این راستا توسعه تجهیزات نظامی مدرن و تقویت هرچه بیشتر نیروهای مسلح نیز در حال انجام است.
رئیس جمهور روسیه در این نشست همچنین اعلام کرد که نیروهای سه گانه هسته‌ای به عنوان عامل اصلی تضمین بازدارندگی این کشور بیشتر از گذشته توسعه خواهند یافت.
او گفت: برنامه‌های ما برای تقویت توان نظامی کشور، شامل توسعه هرچه بیشتر نیروهای سه گانه هسته‌ای به عنوان تضمین بازدارندگی استراتژیک و حفظ توازن قدرت در جهان است.
ولادیمیر پوتین افزود: روسیه همچنین به بهبود وضعیت همه جانبه نیروهای مسلح خود و ایجاد یک سیاست دفاعی مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته، علم و راه حل های مالی و اقتصادی موثر ادامه خواهد داد.
به گفته وی، این امر در مورد استفاده از روش‌های مدرن در زمینه مبارزه مسلحانه، استراتژی و تاکتیک‌های نظامی و همچنین تجربه عظیم رزمی به دست آمده در طی عملیات نظامی ویژه صدق می‌کند.
او یادآور شد: به عنوان بخشی از این برنامه، در نظر گرفته شده تا پتانسیل و قابلیت‌های رزمی تمامی شاخه‌های نیروهای مسلح تقویت شود و از آخرین پیشرفت‌ها در زمینه انجام وظیفه رزمی استفاده شود.
علاوه بر این، روسیه سیستم فرماندهی و کنترل نیروها و تسلیحات را بهبود خواهد بخشید و شدت و کیفیت آموزش‌های رزمی از جمله در جریان اجرای مانورهای نظامی مشترک با کشورهای دوست را افزایش خواهد داد.
پوتین همچنین تاکید کرد که روسیه به عنوان اولویت، عرضه انواع پهپادها، خودروهای زرهی، سلاح‌های با دقت بالا، هواپیماهای تهاجمی، سامانه‌های شناسایی و ضدهوایی، سامانه‌های کنترل و ارتباطات دشمن در جبهه نبرد را برای نیروهای نظامی افزایش خواهد داد.
در عین حال، کار بر روی سایر تسلیحات و تجهیزات پیشرفته مدرن همچنان ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/