سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کتاب «جشن تولد در بازداشتگاه» در همدان رونمایی شد

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 11:31
کتاب «جشن تولد در بازداشتگاه» نوشته محسن صیفی کار که به بررسی یک پروندۀ طولانی و پیچیدۀ ترور در همدان در سال 1360 و پس از آن می پردازد رونمایی شد.
همدان،كتاب،فرقان،سياسي،بازداشتگاه،ترور،تولد،جشن،شهيد،امام،اس ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، در نخستین یادواره شهدای جامعه اطلاعاتی استان همدان از کتاب جشن تولد در بازداشتگاه به قلم محسن صیفی‌کار رونمایی شد.
این کتاب با دقت فراوان به بررسی یک پرونده طولانی و پیچیده ترور در همدان در سال 1360 و پس از آن می‌پردازد، پرونده‌ای که از گروهک «حدید » شروع می‌شود.
به سازمان مجاهدین خلق و دیگر گروهک‌های سیاسی فعال در همدان نگاهی می‌کند و سرانجام به فرقان و پیروان فرقان در همدان می‌رسد و جزییات ترور شهید اکبر مقصودی و دو شهید عزیز دیگر را برای اولین بار برملا می‌کند.
در حالی که تاکنون به نظر می‌رسید پرونده فرقان با محاکمه و اعدام گودرزی پیچیده و تمام شده است، این بررسی پر کشش و دقیق، همراه با روایت وقایع ریز و درشت انقلاب اسلامی به ویژه جنبش‌های دانش‌آموزی و دبیرستان‌ها در شهر همدان است.
کتاب «جشن تولد در بازداشتگاه» در 272 صفحه با 11 فصل، قطع پالتویی در نشر سیمرغ تهران به چاپ رسیده است.
این کتاب رمانی تاریخی، سیاسی و اجتماعی است که بر اساس مدارک رسمی، متقن و به روز از پرونده‌های دو گروهک فرقان و حدید در همدان تحقیق و نگارش یافته است.
بخشی از محتوای کتاب برگرفته از خاطرات مستند شفاهی راویان و شاهدان وقایع بوده است.
فرایند مطالعه و تحقیق، مصاحبه‌ها و نگارش «جشن تولد در بازداشتگاه» حدود یک سال به طول کشید.
کتاب که بررسی‌های طولانی ، با وسواس و نقد ادبی و تاریخی و سیاسی کارشناسان متعدد و خبره را پشت سر گذاشته است، پرده از التقاط دینی، سیاسی و ایدئولوژیک فرقانیان برمی‌دارد.
در این کتاب اخلاص، جهاد، دقت، رافت، تیزبینی و شجاعت سربازان گمنام امام زمان (عج) را قدم به قدم مشاهده می‌کنیم.
لازم به یادآوری است که بنا به دلایل مختلف نام بسیاری از اشخاص حقیقی عوض شده که این هم از بزرگی و رافت جمهوری اسلامی و خادمان است.
نویسنده با احترام این اثر را به پیشگاه 17000 شهید ترور و به ویژه شهیدان آیت‌الله مدنی، نماینده حضرت امام در استان و امام حمعه وقت همدان، معلم فرهیخته، انقلابی و مظلوم اکبر مقصودی، بسیجی و رزمنده گمنام سیدجواد هزاوه‌ای و نیروی فداکار شهربانی وقت(نیروی انتظامی) حسن عزیزی تقدیم کرده است.
انتهای پیام/