خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 04 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

2200 نفر حفاظت از شعب أخذ رأی خراسان جنوبی را برعهده دارند

تسنیم | استان‌ها | شنبه، 02 تیر 1403 - 11:31
دبیر ستاد امنیت انتخابات خراسان جنوبی از حفاظت از شعب أخذ رأی استان توسط دو هزار و 200 نفر خبر داد.
انتخابات،امنيت،خراسان،جنوبي،ستاد،استان،گلچين،كشور،زمينه،برقراري

به گزارش خبرنگار تسنیم از بیرجند، محمدشریف گلچین امروز با اشاره به اینکه کشور مهیای برگزاری انتخابات زود هنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری است گفت: فرایند انتخابات بر چهار محور مورد تأکید مقام معظم رهبری سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت در حال انجام است.
به گفته وی به موازات ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی، ستاد امنیت انتخابات استان هم تشکیل شد و با وجود مرز مشترک با افغانستان، امنیت خاصی در خراسان جنوبی وجود دارد و از تهدید در این زمینه به عنوان فرصت استفاده می‌کنیم.
گلچین خاطرنشان کرد: حفاظت از 772 شعبه أخذ رأی خراسان جنوبی توسط دو هزار و 200 نفر با محوریت فراجا انجام خواهد شد و به همین تعداد هم به عنوان پشتیبان پیش‌بینی شده است.
دبیر ستاد امنیت انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: همه انتخابات بعد از پیروزی انقلاب برای ما امنیت‌ساز بوده‌اند، زیرا هر وقت که مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب حضور یافتند، حضور آنها در صحنه امنیت ساز بوده است.
گلچین تصریح کرد: در برقراری امنیت انتخابات، نگاه ما شاید بیشتر مربوط به برقراری امنیت در روز انتخابات باشد اما از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی لازم در حوزه‌های مختلف قبل، حین و بعد از انتخابات انجام می‌شود تا مشکلی در این زمینه با مراقبت و حفاظت مرزی در داخل پیش نیاید.
به گفته وی بخشی از انجام این کار، مربوط به امنیت خطوط ارتباطی و پایداری انرژی است تا مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.
دبیر ستاد امنیت انتخابات استان خراسان جنوبی متذکر شد: عرصه فضای مجازی هم به خوبی رصد می‌شود تا بستر مناسب روانی برای مردم جهت شرکت در انتخابات فراهم شود.
گلچین یادآور شد: زمانی می‌توانیم امنیت مطلوبی داشته باشیم که همه در کنار هم باشیم، زیرا امنیت نتیجه مشارکت همه افراد جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان حول استانداری و رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی، در حال انجام فرایندهای مختلف انتخابات هستند.
دبیر ستاد امنیت انتخابات استان خراسان جنوبی تأکید کرد: امنیت انقلاب و نظام مردم پایه است و در دستور کار همه ارکان اجرایی کشور است و مردم نقش کلیدی و اساسی در برقراری امنیت در کشور را دارند و به خصوص در انتخابات این نقش از اهمیت بیشتری برخوردار است، چون مردم برای تعیین سرنوشت خود و مدیریت اجرایی کشور برای چهار سال در انتخابات شرکت می‌کنند.
گلچین اظهار امیدواری کرد: همان طور که در انتخابات سال‌های گذشته خراسان جنوبی رتبه برتر مشارکت مردم در انتخابات را کسب کرده است، با حضور گستردم مردم خراسان جنوبی در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم رتبه برتر کشور را در این زمینه کسب کنیم.
انتهای پیام/ 251