سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازگشت ناو آیزنهاور آمریکا از ماموریت دریای سرخ

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 11:19
نیروی دریایی آمریکا به ناو هواپیمابر آیزنهاور که در مأموریت دریای سرخ علیه حملات انصارالله به سر می‌برد، دستور داد تا به آمریکا بازگردد.
يمن،سرخ،درياي،ناو،حملات،آيزنهاور،هواپيمابر،ارتش،اشغالي

به گزارش سرویس خبری موسسه نیروی دریایی آمریکا به نقل از یک مقام ناشناس، گفته می‌شود مقامات آمریکایی به ناو یو اس اس دوایت دی آیزنهاور دستور داده اند که به خانه بازگردد.
این ناو هواپیمابر برای رویارویی با حملات انصارالله یمن طی ماموریتی در دریای سرخ حضور داشت.
در شرایط جنگی که به ادعای نیروی دریایی ایالات متحده شدیدترین وضعیت از زمان جنگ جهانی دوم است، یک ناو هواپیمابر دیگر از اقیانوس آرام قرار است جایگزین آیزنهاور شود که بیش از هشت ماه است در این منطقه مستقر شده است.
ناو هواپیمابر آیزنهاور پاسخ به حملات انصارالله یمن به برخی کشتی‌ها در دریای سرخ را رهبری می‌کرد.
ارتش یمن در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی اسرائیلی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است و می‌گوید که نیرو‌های ارتش این کشور متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل، حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.
نیرو‌های ارتش یمن در عین حال تاکید کرده‌اند که کشتیرانی در خیلج عدن و دریای سرخ برای سایر کشتی‌ها آزاد است و آنها از امنیت کامل برخوردار هستند.
آمریکا و انگلیس با همراهی ۸ کشور دیگر، ۲۱ دی ماه گذشته برابر با ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴ در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، حمله به مواضع انصارالله یمن را آغاز کردند.
مترجم: اعظم پورکند