سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هشدار جهانی به شرکت‌های تسلیحاتی درباره همکاری با اسرائیل - تسنیم

تسنیم | بین‌الملل | شنبه، 02 تیر 1403 - 10:49
کارشناسان سازمان ملل متحد به شرکت های تسلیحاتی که با رژیم صهیونیستی همکاری می کنند هشدار داده و تاکید کردند که این شرکت ها با ادامه ارسال سلاح برای نیروهای اسرائیلی، در جنایت های آنها علیه مردم غزه شریک هستند.
غزه،رژيم،سلاح،كارشناسان،ملل،سازمان،متحد،اسرائيل،قوانين،نوار

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در حالی که از ابتدای جنگ غزه تاکنون درخواست‌های زیادی برای تحریم رژیم صهیونیستی در سطوح مختلف، از جمله توقف صادرات سلاح برای این رژیم در سطح بین المللی مطرح شده است، یک گروه 30 نفره از کارشناسان از جمله کارشناسان سازمان ملل به شرکت‌های تسلیحاتی که به رژیم اشغالگر تجهیزات می‌دهند، حتی اگر با مجوزهای معتبر صادراتی باشد، درباره ادامه صادرات سلاح به این رژیم هشدار دادند.
در بیانیه‌ای که این کارشناسان تهیه کرده‌اند آمده است: این شرکت‌ها با ارسال سلاح، قطعات یدکی، مهمات و تجهیزات برای نیروهای اسرائیلی، در نقض قوانین حقوق بشر و قوانین بین‌المللی شریک هستند.
این کارشناسان افزودند: از ماه گذشته که دیوان بین‌المللی دادگستری دستور توقف عملیات نظامی ارتش اسرائیل در رفح در جنوب نوار غزه را صادر کرده بود، ارسال سلاح برای اسرائیلی‌ها افزایش یافته است.
بر همین اساس ادامه ارسال سلاح به اسرائیل به منزله کمک عامدانه برای انجام حملات نظامی است که ناقض قوانین حقوق بشری و قوانین بین‌المللی هستند.
از طرف دیگر «کریس سیدوتی» یکی از اعضای کمیته تحقیقات سازمان ملل متحد با انتقاد تند از جنایت‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در نوار غزه اعلام کرد: تنها نتیجه‌ای که از اتفاقات غزه می‌توان گرفت این است که ارتش اسرائیل جنایتکارترین ارتش جهان است.
همچنین اخیرا 50 کارشناس سازمان ملل متحد در زمینه حقوق بشر، در پی تداوم و تشدید جنایات وحشیانه اشغالگران در نوار غزه، با صدور بیانیه‌ای مشترک خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شدند.
«مایکل فخری» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور حق غذا هم چند روز قبل با محکوم کردن جنگ گرسنگی که صهیونیست‌ها علیه مردم غزه به راه انداخته‌اند گفت: آنچه که در غزه می‌بینیم یکی از بزرگترین حالت‌های قحطی در تاریخ است.
کارشناسان مستقل در سازمان ملل متحد آنچه را که در غزه اتفاق می‌افتد، نسل کشی می‌دانند.
چیزی که ما اکنون به آن نیاز داریم اعمال تحریم‌های اقتصادی و سیاسی علیه اسرائیل است.
انتهای پیام/